تهیه لوازم آبیاری و تجهیزات کشاورزی با قیمت مناسب نیازمند استعلام قیمت‌های متعدد و بررسی‌های مختلف است. همانطور که برای خرید گوشی تلفن همراه به مراکز خرید معتبر رجوع می‌کنیم تا قیمت‌ها و انواع گوناگون آنها را باهم مقایسه کنیم، برای خرید سایر لوازم نیز بهتر است به بورس فروش آن مراجعه کنیم. فروش لوازم آبیاری در تهران نیز به چند محله و خیابان محدود می‌شود. با گشت‌و‌گذار در این محله‌ها می‌توانید بهترین قیمت‌ها و معتبر‌ترین فروشندگان را پیدا کنید از آن‌ها در مورد خرید لوازم مورد نیازتان پرس‌و‌جو کنید. در ادامه به معرفی برخی از این محله‌ها خواهیم پرداخت.

خرید از بورس لوازم آبیاری چه مزیت هایی دارد؟

این کار مزیت‌های مختلفی دارد. در قدم اول، خرید از بورس لوازم آبیاری کمک می‌کند تا بهترین قیمت را پیدا کنیم و با چشمانی باز تصمیم‌گیری کنیم. خرید از جایی که فروشندگان متعدد در آنجا مشغول هستند باعث می‌شود قیمت اقلام رقابتی‌تر باشد و از این رو پایین‌تر از سایر مناطق به فروش برسد.فراموش نکنید که رجوع به بورس لوازم و تجهیزات مربوط به هر حوزه می‌تواند باعث شود تا وسایلی که تا قبل از آن نمی‌دانستیم به آنها نیاز داریم را پیدا کنیم و با افراد مختلف در مورد خرید تجهیزات مورد نیاز خودمان گفتگو کنیم. به این ترتیب می‌شود اطمینان داشت تا خرید بهتر و کامل‌تری را انجام می‌دهیم. 

خیابان خیام – روبروی پارک شهر

خیابان خیام، از تقاطع گلوبندک تا خیابان امام خمینی (ره)، با توجه به تعدد فروشگاه‌های حوزه اتصالات و لوازم آبیاری، یکی از بزرگترین مراکز فروش تجیهزات آبیاری محسوب می‌شود. در این محدوده عموم فروشگاه‌ها به فروش اتصالات پلی‌اتیلن، لوله پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن (لوله و اتصالات سفید) شیرآلات چدنی و پلاستیکی، انواع اتصالات گالوانیزه، رینگ و فلنج، قطره چکان، ابزار و ادوات کشاورزی، آبپاش‌ها، سیستم‌های فیلتراسیون و تجهیزات هوشمند آبیاری اختصاص دارند.

با قدم زدن در این محدوده می‌توانید لوازم مختلف این حوزه را تماشا کنید و برای استعلام قیمت به فروشنده‌های مختلف مراجعه کنید. همچنین در برخی از این فروشگاه‌ها می‌توانید درباره نحوه آرایش لوله‌ها و نصب تجهیزات آبیاری اطلاعاتی خوبی کسب کنید و راهنمایی بگیرید. پس اگر برای خرید تجهیزات آبیاری به دنبال محل مناسبی می‌گردید قطعا خیابان خیام می‌تواند گزینه مطلوبی برای شما باشد.

بازار شادآباد

 بازار آهن شادآباد در جنوب تهران نیز یکی دیگر از مراکز قابل توجه برای خرید و تهیه لوازم آبیاری است. در این محدوده شما می‌توانید اقلام متفاوت این حوزه را بررسی کنید و با فروشنده‌های مختلف، برای خرید این تجهیزات هم‌صحبت شوید. در شادآباد لوله و اتصالات پلی‌اتیلن در سایز‌های مختلف و کیفیت‌های متنوع می‌توانید پیدا کنید. علاوه بر این‌ها، شادآباد جایی برای فروش اقلامی مانند شیرآلات چدنی و پلاستیکی، آبپاش‌ها، فیلتراسیون و سایر لوازم مورد نیاز برای مجهز کردن یک باغ به آبیاری نوین می‌باشد.

نتیجه گیری

فراموش نکنید که برای خرید لوازم مورد نیازتان از بورس‌های معتبر و فروشگاه‌های مورد اطمینان استعلام قیمت کنید. راه‌های متفاوتی برای استعلام قیمت و تهیه تجهیزات مورد نیاز پیش پای شماست و دست شما در انتخاب‌های بهتر باز است. علاوه بر حضور در بازار و قدم زدن مابین فروشگاه‌ها می‌توانید برای استعلام به سایت‌های فروش لوازم نیز سری بزنید و از آنها استعلام قیمت کنید. به این ترتیب علاوه بر اینکه در وقت و هزینه رفت‌و‌آمد صرفه جویی می‌کنید، می‌توانید فروشنده‌ها و فروشگاه‌های متنوع‌تری را نیز مورد بررسی قرار دهید.