سیستم‌های مه‌پاش دارای مزیت‌های فراوانی هستند، اما در کنار این مزیت‌ها یک ایراد مهم وجود دارد. آن هم این است که اگر مه‌پاش را به مدت طولانی روشن نگه دارید زمین اطراف آن خیس می‌شود. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید از شیر برقی مه‌پاش و تایمر استفاده کنید. تایمرها معمولا در بازه زمانی ثانیه و دقیقه قابل برنامه‌ریزی هستند و خاموش شدن مقطعی مهپاش باعث می‌شود کنترل مهپاش انجام شود و محیط شاداب‌تر شده و مصرف آب نیز به طرز چشم‌گیری کاهش یابد.

مزایای استفاده از تایمر و شیر برقی مه‌پاش

  • از خیس شدن محیط جلوگیری می‌کند.
  • مصرف آب مه‌پاش را به طرز چشم‌گیری کاهش می‌دهد.
  • شیر برقی مه‌پاش به دلیل پاشش مقطعی، محیطی شاداب‌تر ایجاد می‌کند.
  • پاشش مقطعی مه‌پاش حشرات و پشه‌ها را فراری می‌دهد.
  • برای مغازه‌داران و صاحبان کافه‌ها، رستوران‌ها، بستنی و آب‌میوه‌فروشی‌ها مشتریان بیشتری جذب می‌شوند.

شیر برقی مه‌پاش کجا نیاز است؟

شیر برقی مه‌پاش و تایمرها معمولا در هر جا که از نازل مهپاش استفاده می‌شود، نصب می‌گردد. در گلخانه‌ها می‌توان از این سیستم برای مدیریت زمان آبیاری استفاده کرد. در رستوران و کافه می‌توان برای خنک کردن مشتریان برنامه زمان‌بندی مناسبی به کار برد و مصرف آب را نیز مدیریت کرد. در گاوداری و مرغداری نیز می‌توان برای پایین نگه داشتن دمای محل زندگی دام و طیور از این سیستم استفاده کرد.

این شیرهای هوشمند، با قرار گرفتن در مسیر خط لوله‌ی نازل‌ها به صورت اتوماتیک و مطابق با برنامه‌ای که شما تنظیم کرده‌اید، جریان آب را کنترل می‌کنند. با تنظیم تایمر مشخص می‌کنید که نازل‌های چند دقیقه یک بار باز شوند و هر بار، چند دقیقه باز بمانند. مثلا می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که نازل‌ها هر ۳ دقیقه یک بار به مدت ۲۰ ثانیه باز شوند و پس از اتمام این مدت زمان، به طور خودکار بسته شوند. با این کار کنترل مهپاش خود را انجام داده اید!

تنظیم تایمر مه‌پاش

تنظیمات تایمرها و شیرهای برقی مه‌پاش در هر دستگاهی متفاوت است. اما به طور کلی این دستگاه‌ها معمولا با دو یا سه باتری قلمی کار می‌کنند و قابلیت خاموش شدن نیز دارند. مثلا می‌توانید با نگه داشتن دکمه خاموش روشن آن، دستگاه را به طور موقت خاموش کنید. اگر می‌خواهید دوباره آن را روشن کنید می‌توانید همین مراحل را تکرار کنید. این قابلیت بخصوص در شب‌ها فایده بسیاری دارد زیرا معمولا سیستم‌های مه‌پاش و شیر برقی مه‌ پاش در شب کاربردی ندارند. هنگام خواب می‌توانیم مهپاش‌ها را موقتا خاموش کنیم تا صبح دوباره آن‌ها را روشن کرده و طبق برنامه قبلی از آن‌ها استفاده کنیم.

تایمر مه پاش رین پوینت

نکاتی در رابطه با تایمر مه‌پاش

  • توجه کنید که باید حتما پیش از نصب کردن دستگاه روی لوله باتری‌ها را وارد آن کنید زیرا بلافاصله پس از وارد کردن باتری، شیر برقی مه‌پاش به طور خودکار برای تست باز و بسته می‌شود.
  • اگر شارژ باتری‌ها کاهش زیادی پیدا کنند، دستگاه به صورت اتوماتیک جلوی عبور آب را می‌گیرد.
  • از آب خیلی گرم برای دستگاه‌های مه‌پاش استفاده نکنید زیرا این آب به مدارهای دستگاه آسیب می‌رساند.
  • نگذارید آب درون تایمر یخ بزند. در هوای سرد و یخبندان، تایمر را جدا کنید و پس از پایان سرما دوباره آن را نصب نمایید.