تنظیم تایمر آبیاری آگرو مینی کار پیچیده و سختی نیست. این سادگی باعث شده تا محبوبیت بیشتری در بین مصرف کنندگان پیدا کند. در این نوشته قصد داریم طی چند قدم ساده و کاربردی به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید دستگاه خودتان را تنظیم کنید و از آن برای آبیاری گیاهان تان استفاده کنید.

تایمر آبیاری خانگی آگرو

ویدیو معرفی و آموزش تنظیمات تایمر آبیاری آگرو مینی در انتها همین صفحه

آموزش تنظیمات تایمر آبیاری آگرو مینی

تنظیم و مدیریت این تایمر به ساده ترین شکل ممکن طراحی شده است. برای شروع کافیست تا باتری ها را درون مخزن مربوط به باتری بیندازید تا دستگاه روشن شود. سپس طی چند گام شاده که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم زمان باز و بسته شدن سیستم آبیاری خود را مدیریت کنید.

  1. پس قرار دادن باتری ها درون دستگاه و روشن شدن آن، پیش قرار گرفته بر روی دستگاه را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا روی گزینه Set Clock قرار بگیرد. در این مرحله لازم تا شما زمان حال حاضر را برای دستگاه مشخص کنید. به کمک دکمه های + و – می‌توانید زمان حال را مشخص کرده و با فشار دادن دکمه OK آن را تایید کنید.
  2. پس از تایید کردن ساعت حال حاضر در مرحله قبل پیچ قرار گرفته روی دستگاه را یکبار دیگر بچرخانید تا روی گزینه Start Time قرار بگیرد. در این مرحله می‌توانید زمان مورد نظر خود را برای شروع برنامه آبیاری مشخص کنید. پس از آن که زمان مورد نظر خود را با دکمه های + و – مشخص کرد دکمه OK را کلیک کنید.
  3. در گام بعدی یکبار دیگر پیچ دستگاه را بچرخانید و روی گزینه How Long  قرار دهید. سپس مدت زمان آبیاری را مشخص کرد و گزینه OK را فشار دهید.
  4. با چرخاندن دوباره پیچ دستگاه آگرو مینی، وارد مرحله بعد یعنی مشخص کردن فاصله ی هر آبیاری می‌شوید. در این مرحله پیچ دستگاه باید روی گزینه How Often  قرار داشته باشد. سپس مشابه مراحل قبل می‌توانید فواصل مورد نظر خود را برای هر آبیاری مشخص کنید. برای تایید روی گزینه OK فشار دهید و پیچ دستگاه را یکبار دیگر بچرخانید تا روی گزینه ON  قرار بگیرد.

نحوه باز و بسته کردن دستگاه بصورت دستی

پس از تنظیم تایمر اگر قصد داشتید بصورت دستی شیر را باز و بسته کنید می‌توانید با فشار دادن و نگهداشتن گزینه OK وارد حالت Manual یا دستی شوید. به ترتیب می‌توانید زمان باز بودن دستی را با کمک دکمه ها تعیین کنید تا آبیاری شما شروع شود. پس از تمام شدن مدت زمان آبیاری دستی، دستگاه دوباره به حالت اولیه خود برمیگردد و آبیاری های شما به ترتیب مشخص شده از قبل انجام می‌شود.

تایمر آبیاری آگرو را می‌توانید به شیر های ¾ اینچ و 1 اینچ متصل کنید. برای این منظور فقط کافیست تا تبدیل قرار گرفته بر روی قسمت بالایی تایمر را باز کنید. برای اتصال دستگاه به لوله 16 میلیمتر نیز می‌توانید از سرشلنگی قرار گرفته درون جعبه دستگاه استفاده کنید.

ویدیو آموزش تایمر آبیاری آگرو مینی

بزودی در این قسمت