مقدمه مه پاش مهمان خانه یا رستوران

می‎توان گفت مه پاش مهمانخانه یک سیستم خنک‎کننده ارزان برای رستوران‏ها محسوب می‎شود. عملکرد مه پاش باعث کاهش دمای محیط می‎شود و در افراد، حس خنکی و فضای دلنشین‌تری ایجاد می‏کند که در جذب مشتری بسیار تأثیرگذار بوده و رستوران شما را نسبت به ‌سایر رستوران‏ها متمایز می‎کند.

مناسب ترین مه پاش رستوران

مه پاش‏ها در سه نوع مختلف مه پاش پروانه‌ای، مه پاش نازلی و مه پاش التراسونیک طراحی و تولید می‎شوند. بهترین نوع مه پاش برای استفاده در رستوران‏ها مه پاش نازلی است. استفاده از مه پاش پلاستیکی برای رستوران توصیه نمی‏شود؛ چرا که آب با‎ فشار آب شهری و با شدت کم، از نازل‏ها خارج می‏شود و ممکن است باعث خیس شدن افراد شود.

عملکرد مه پاش نازلی با پمپ در رستوران

آب با فشار بالا توسط پمپ از منبع به شلنگ و از شلنگ به نازل‎ها انتقال یافته و آب به‎صورت ذرات بسیار ریز و پودری از نازل خارج می‏شود.

نازل مه پاش رستوران

قطعات مه پاش مهمانخانه

  • بهترین نوع شلنگ برای مه پاش نازلی رستوران، شلنگ آنتی‌یووی است که براثر گرما دچار آسیب نشود.
  • بهتر است مه پاش، هرچند دقیقه یک‌بار کار کند تا محیط بیش از اندازه خیس و خنک نشود. برای این منظور باید از تایمر استفاده کنید.
  • بهترین پمپ برای مه پاش، پمپ ۱۰۰ بار است.
  • نازل‏های سایز کوچک، بهترین نوع برای استفاده در مه پاش‎ مهمانخانه هستند.


ویژگی نازل مه پاش رستوران

آنچه در انتخاب نازل مه پاش مهم به شمار می‎آید، سایز نازل است. بهترین نوع نازل برای مهمانخانه ، ۵ میکرون است. اگر نازل‎ها سایز بزرگی داشته باشند، قطرات آب خروجی درشت‎تر خواهند بود که در فضا تبخیر نشده و منجر به خیس شدن کل سطوح می‏شوند. اما با انتخاب یک نازل کوچک، پس از خارج شدن قطرات آب از نازل، در مدت کمی قطرات تبخیر می‎شوند.

از آنجا که نازل‏های مه پاش، بسیار ریز هستند و قطرات به‎سرعت تبخیر می‎شوند، بهتر است مه پاش در ارتفاع پایین‎تری نصب شود. همچنین نازل باید ضد چکه باشد تا به‎هنگام خاموش شدن پمپ، مانع از چکه کردن آب شود. در انتخاب تعداد نازل‎ها دقت داشته باشید تا محیط بیش از اندازه خیس و خنک نشود.

مزیت استفاده از مه پاش در مهمانخانه 

اگر فضای داخلی مهمانخانه کوچک است و از فضای باز بیرونی برای سرویس‎دهی به مشتریان استفاده می‎کنید، مه پاش می‏تواند به‌عنوان جداکننده گذرگاه و فضای رستوران باشد و گردو‎خاک ناشی از رفت‌وآمد مردم را نیز کاهش دهد. از بین بردن بوی مواد غذایی، خنک کردن محیط و خدمات‎رسانی با سطح کیفی بالا از دیگر مزیت‏های استفاده از مه پاش در رستوران است.

نتیجه‌گیری مه پاش رستوران

مه پاش مهمانخانه باعث جذب مشتری و شلوغی در تمام ساعات روز رستوران می‏شود. مشتریان می‏توانند در رستورانی که مه پاش دارد، لذت غذا خوردن در یک روز بسیار گرم اما در فضای بسیار خنک را تجربه کنند. اطمینان داشته باشید به‌دلیل اینکه ذرات خارج شده از نازل بسیار ریز هستند هرگز بر روی غذا قطرات آب جمع نمی‎شوند و طعم و مزه غذا تغییر نمی‏کند.