مشاهده قیمت اتصالات پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن بدون شک از پر کاربرد ترین محصولات و لوازم مورد نیاز برای آبیاری و آبرسانی هستند. اگر میخواهید یک سیستم آبرسانی راه اندازی کنید حتما به اتصالات پلی اتیلن نیاز پیدا میکنید. این اتصالات در انواع و سایز های مختلفی برای مصرف طراحی شده اند. بطوریکه برای هر کاری ، اتصال مورد نظر آن ساخته شده است. از طرفی جنس سازنده آنها ، یعنی پلی اتیلن مزیت های زیادی نسبت سایر جنس های موجود در بازار داردو این مزیت ها باعث شده تا اتصالات پلی اتیلن بین استفاده کنندگان بسیار محبوب شوند.

در ادامه به برخی از مزیت های اتصالات پلی اتیلن اشاره میکنیم:

مزیت های اتصالات پلی اتیلن

نصب آسان

یکی از بزرگترین ویژگی های اتصالات ، نصب آسان و سریع آنهاست. هر قسمت اتصال از 3 بخش تشکیل است. هر کدام از این قسمت در محکم شدن اتصال و جلوگیری از نشت آب در لوله انتقال آب ، نقش مهمی را ایفا میکند.

مقاومت بالا

در میان سایر متریال های موجود ، پلی اتیلن را میتوان بعنوان یکی از مقاوم ترین ها بشمار آورد. بصورتی که میتواند خیال هرکسی را از بابت شکستگی و ترک خوردن هنگام وارد شدن فشار آب راحت کند.

مقاومت در برابر زنگ زدگی

بر خلاف اتصالات فلزی که در اصابت با آب زنگ میزنند ، پلی اتیلن میتواند در مجاورت آب دوام بیاورد. بدون اینکه هیچگونه خوردگی ای در آن ظاهر شود. اتصالات فلزی بعد از زنگ زدن نیاز به تعویض دارند. یا گاها بدلیل زنگ زدگی دیگر قابل استفاده نیستند و رزوه های آنها به سختی کار میکند . اما اتصالات پلی اتیلن هرگز چنین اتفاقی برایشان رخ نمیدهد.

مقاومت در برابر ترکیبات شیمیایی

اگر شما از آن دسته کشاورزان یا باغدارانی هستید که میخواهید از سیستم آبرسانی خود بعنوان سیستم سمپاشی استفاده کنند ، توصیه میکنم حتما از اتصالات پلی اتیلن استفاده کنید. چرا که بدلیل بافت و جنس پلاستیکی این اتصالات ، هرگز توسط سموم کشاورزی پوسیده نمیشوند و سالیان سال میتوانند به شما کمک کنند.

قیمت اتصالات پلی اتیلن

انواع اتصالات پلی اتیلن و کاربرد آنها

اتصالات پلی اتیلن انواع و اقسام مختلفی دارند که هرکدام کارایی مخصوص خودشان را دارند. در اینجا برخی از اتصالات آورده ایم و کاربرد آنها را نیز ذکر کرده ایم.  

اتصال ماده

اتصال ماده برای متصل کردن لوله به شیرآلات ، فیلتر یا هرگونه لوازمی که رزوه ی آن نر باشد مورد استفاده قرار میگیرد. فرض کنید میخواهید در بین راه خط انتقال لوله ی آبرسانی خود یک شیر قطع و وصل جریان آب قرار دهید. اینجاست که اتصال ماده به شما کمک میکند.

رابط ماده پلی اتیلن

رابط مساوی

رابط مساوی برای اتصال لوله ها به یکدیگر مورد استفاده قرار میگیرند. برای مثال فرض کنید قسمتی از لوله شما دچار آسیب دیدگی شده است و شما برای ترمیم آن میخواهید یک تکه لوله ی دیگر را جایگزین آن کنید. اینجاست که به رابط مساوی نیاز پیدا میکنید. کافیست تا قسمت آسیب دیده را با اره جدا کنید ، لوله ی جایگزین را در محل قرار دهید و دو سر آنرا با رابط مساوی به لوله ی اصلی متصل کنید. هیچ نگرانی از بابت نشت آب لازم نیست داشته باشد. زیرا اتصال به گونه ای طراحی شده که از هرگونه نشت آب جلوگیری میکند.

رابط تبدیل

برای تغییر سایز لوله ، شما به رابط تبدیل نیاز پیدا میکنید. فرض کنید لوله سایز 63 را دارید ، اما به هر دلیل نیاز پیدا میکنید که سایز آنرا به 40 تغییر دهید. فقط کافیست تا به انتهای لوله ی 63 ، رابط تبدیل 63 در 40 اضافه کنید و ابتدای لوله ی 40 خود را به آن نصب کنید. به همین راحتی سایز لوله ی آبرسانی خودتان را تغییر داده اید.

زانو مساوی

زانو برای قسمت هایی مورد استفاده قرار میگیرند که لوله ی انتقال آب نیاز به خم شدن دارد. زانو بعنوان یک اتصال کمک میکند تا لوله در هنگام پیچ ها دچار شکستگی نشود. هرچند استفاده های زیاد و بی مورد از اتصال زانویی باعث افت فشار در لوله میشود ، اما در بسیاری از موارد برای عملکرد سیستم آبیاری و آبرسانی باید از آن استفاده کرد.

زانو مساوی پلی اتیلن

اتصال نر

اتصال نر هم مانند اتصال ماده برای متصل کردن لوله به شیرآلات ، فیلتر یا سایر لوازم مورد استفاده قرار میگیرد. قسمت رزوه دار ، کمک میکند تا هر گونه لوازمی که رزوه های ماده دارد به آن متصل و بخوبی به لوله چفت شوند.

اتصال نر پلی اتیلن

زانو ماده

همانطور که گفته شد ، اتصال زانویی برای قسمت هایی است که نیاز به خم شدگی دارند. زانو ماده هم همین کار را برایتان انجام میدهد. با این تفاوت که یک سر آن قابلیت اتصال به لوله را دارد و سر دیگر آن برای اتصال به لوازمی که رزوه ی نر دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

زانو ماده پلی اتیلن

سراه ماده

سراه یا انشعاب یکی از پر مصرف ترین اتصالات پلی اتیلن است . نیاز به گفتن نیست که اتصال سراهی برای انشعاب گرفتن یا خروجی گرفتن از خط اصلی شما میباشد. تنها نکته ی قابل ذکر درمورد سراه ماده این است که انشعاب و خروجی آن دارای روزه ی ماده میباشد و این موضوع به شما کمک میکند تا لوازمی که رزوه ی نر دارند را به آسانی به آن متصل کنید.

سه راه ماده پلی اتیلن

زانو نر

همانطور که گفته شد ، اتصال زانویی برای قسمت هایی است که نیاز به خم شدگی دارند. زانو نر هم همین کار را برایتان انجام میدهد. با این تفاوت که یک سر آن قابلیت اتصال به لوله را دارد و سر دیگر آن برای اتصال به لوازمی که رزوه ی ماده دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

زانو نر پلی اتیلن

سراه مساوی

سراه یا انشعاب یکی از پر مصرف ترین اتصالات پلی اتیلن است . نیاز به گفتن نیست که اتصال سراهی برای انشعاب گرفتن یا خروجی گرفتن از خط اصلی شما میباشد. تنها نکته ی قابل ذکر درمورد سراه مساوی این است که انشعاب و خروجی آن برای متصل شدن به لوله طراحی شده است. این یعنی با استفاده از این اتصال شما میتوانید براحتی سه سر لوله را در یک نقطه بهم متصل کنید.

سه راه مساوی پلی اتیلن

سراه نر

سراه یا انشعاب یکی از پر مصرف ترین اتصالات پلی اتیلن است . نیاز به گفتن نیست که اتصال سراهی برای انشعاب گرفتن یا خروجی گرفتن از خط اصلی شما میباشد. تنها نکته ی قابل ذکر درمورد سراه نر این است که انشعاب و خروجی آن دارای روزه ی نر میباشد و این موضوع به شما کمک میکند تا لوازمی که رزوه ی ماده دارند را به آسانی به آن متصل کنید.

سه راه نر

سراه تبدیل

سراه یا انشعاب یکی از پر مصرف ترین اتصالات پلی اتیلن است . نیاز به گفتن نیست که اتصال سراهی برای انشعاب گرفتن یا خروجی گرفتن از خط اصلی شما میباشد. تنها نکته ی قابل ذکر درمورد سراه تبدیل این است که انشعاب و خروجی آن برای لوله طراحی شده است. شما میتوانید با توجه به سایز خروجی سراهی تبدیل ، علاوه بر انشعاب گرفتن از لوله اصلی ، سایز لوله خروجی را نیز تغییر دهید.

سه راه تبدیل پلی اتیلن

اتصال فلنچدار

اتصال فلنچدار برای قسمت هایی مناسب است که فشار زیادی به لوله یا اتصال تحمیل میشود. در اینگونه قسمت ها اگر از اتصال معمولی استفاده شود ، امکان شکستگی ، ترک یا نشتی آب وجود دارد. به همین دلیل از اتصال فلنچدار که قوی تر است و استحکام بیشتری دارد استفاده میکنند.

اتصال فلنچدار پلی اتیلن

درپوش انتهایی

در پابان هر سیستم آبیاری احتمالا به آنها نیاز پیدا میکنید. درپوش انتهایی همانگونه که از اسمش پیداست برای انتهای سیستم مورد استفاده قرار میگیرد . وظیفه آن جلوگیری از عبور آب و مسدود کردن لوله است. توصیه میشود در فصل سرما و زمستان که آب درون لوله ها یخ میبندد ، درپوش های انتهایی سیستم را باز کنید و اجازه بدهید تا آب مانده در لوله ها خارج شود. این کار کمک میکند تا در فصل زمستان ، شکستگی و ترکیدگی در لوله های اتفاق نیفتد. تا سال آینده بتوانیددوباره از سیستم آبرسانی و آبیاری تان مثل روز اول استفاده کنید.

درپوش انتهایی پلی اتیلن

مغزی دنده ای

مغزی های پلیمری برای معمولا برای تغییر رزوه ی ماده به رزوه نر مورد استفاده قرار میگیرند. فرض کنید شیر آبی که در سیستم تان نصب کرده اید دارای خروجی ماده است. از طرفی فیلتری که میخواهید به آن نصب کنید هم خروجی ماده دارد. برای صرفه جویی در هزینه ، کافیست تا یک مغزی به سر شیر ببندید و سپس فبلتر را به آن متصل کنید.

مغزی دنده ای پلی اتیلن

درپوش دنده ای

درپوش دنده ای همانطور که اسمش مشخص برای کور کردن و بستن مجرای خروج آب مورد استفاده قرار میگیرد. این نکته را فراموش نکنید که درپوش دنده ای دارای رزوه نر است. پس فقط در رزوه های ماده قابل قرار گرفتن است.

درپوش دنده ای پلی اتیلن

تبدیل دنده ای

بسیار پیش میاید که نیاز دارید تا سایز دنده های موجود در سیستم را تعویض کنید. مثلا برای تغییر دنده های 1 اینچ به دنده ¾ اینچ از تبدیل دنده ای 1 به ¾ استفاده میکند .

تبدیل دنده ای پلی اتیلن

رابط 16 میلیمتر

 رابط 16 میلیمتر برای اتصال لوله ها به یکدیگر مورد استفاده قرار میگیرند. برای مثال فرض کنید قسمتی از لوله شما دچار آسیب دیدگی شده است و شما برای ترمیم آن میخواهید یک تکه لوله ی دیگر را جایگزین آن کنید. اینجاست که به رابط 16 نیاز پیدا میکنید. کافیست تا قسمت آسیب دیده را جدا کنید ، لوله ی جایگزین را در محل قرار دهید و دو سر آنرا با رابط 16 به لوله ی اصلی متصل کنید. هیچ نگرانی از بابت نشت آب لازم نیست داشته باشد. زیرا اتصال به گونه ای طراحی شده که از هرگونه نشت آب جلوگیری میکند.

رابط 16 پلی اتیلن

سراهی 16 میلیمتر

سراه یا انشعاب یکی از پر مصرف ترین اتصالات پلی اتیلن است . نیاز به گفتن نیست که اتصال سراهی برای انشعاب گرفتن یا خروجی گرفتن از خط اصلی شما میباشد. تنها نکته ی قابل ذکر درمورد سراه مساوی این است که انشعاب و خروجی آن برای متصل شدن به لوله طراحی شده است. این یعنی با استفاده از این اتصال شما میتوانید براحتی سه سر لوله را در یک نقطه بهم متصل کنید.

سراه 16 پلی اتیلن

زانو 16 میلیمتر

زانو برای قسمت هایی مورد استفاده قرار میگیرند که لوله ی انتقال آب نیاز به خم شدن دارد. زانو بعنوان یک اتصال کمک میکند تا لوله در هنگام پیچ ها دچار شکستگی نشود. هرچند استفاده های زیاد و بی مورد از اتصال زانویی باعث افت فشار در لوله میشود ، اما در بسیاری از موارد برای عملکرد سیستم آبیاری و آبرسانی باید از آن استفاده کرد.

زانو 16 پلی اتیلن

بست انتهایی 16 میلیمتر یا عینکی

در پابان هر سیستم آبیاری احتمالا به آنها نیاز پیدا میکنید. بست انتهایی یا عینکی همانگونه که از اسمش پیداست برای انتهای سیستم مورد استفاده قرار میگیرد . وظیفه آن جلوگیری از عبور آب و مسدود کردن لوله است. توصیه میشود در فصل سرما و زمستان که آب درون لوله ها یخ میبندد ، درپوش های انتهایی سیستم را باز کنید و اجازه بدهید تا آب مانده در لوله ها خارج شود. این کار کمک میکند تا در فصل زمستان ، شکستگی و ترکیدگی در لوله های اتفاق نیفتد. تا سال آینده بتوانیددوباره از سیستم آبرسانی و آبیاری تان مثل روز اول استفاده کنید.

عینکی 16 میلیمتر

سخن پایانی

هر کدام از این اتصالات پلی اتیلن را میتوانید به آسانی از طریق این سایت خریداری کنید. فقط کافیست تا روی عنوان آن کلیک کنید تا صفحه ی فروش آن برای شما باز شود. امیدوارم این مقاله سوالات شما در ارتباط با اتصالات پلی اتیلن پاسخ داده باشد. اگر سوالی داشتید میتوانید آنرا از انتهای همین صفحه مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم .