قطره چکان یورودریپ به عنوان یکی از با کیفیت ترین و شناخته شده ترین قطره چکان های موجود در ایران، سال هاست که مورد استفاده کشاورزان قرار میگیرد. استفاده از قطره چکان مناسب در هر سیستم آبیاری قطره ای یکی از بزرگترین دغدغه  های طراحان و کشاورزان است. اما با توجه به رشد قیمت دلار و بالا رفتن قیمت کالا های وارداتی، تهیه این قطره چکان یونانی دستخوش مشکلات مختلفی شده است.

از جمله این‌ تغییرات ناخوشایند می‌شود به سوء استفاده برخی از فروشندگان و دلالان اشاره کرد که آگاهانه یا غیر آگاهانه با استفاده از نام خوش آوازه ی این محصول تلاش می‌کنند تا با فروختن کالای غیر اصل به جای کالا اصل به دنبال سود جویی باشند. نکته ای که ذهن بسیاری از مصرف کنندگان را درگیر خود کرده است، اصالت این قطره چکان ارزشمند است. به همین دلیل در این نوشته تلاش کردیم تا راهکاری مطمئن تر و قابل اطمینان برای خرید قطره چکان یورودریپ به شما پیشنهاد کنیم.

چرا اصالت قطره چکان ها اهمیت دارد؟

قطره چکان ها با توجه به رعایت اصول استاندارد و در خروجی هایی مشخص و از قبل تعیین شده تولید می‌شوند. این کار کمک می‌کند تا مصرف کننده با اطلاع از مشخصات درج شده روی هر دریپر یا کد رنگی استفاده شده در آن بتواند مشخصات آن را پیدا کند و دقیق تر برای آبیاری گیاهان‌ خود تصمیم گیری کند. این‌ در حالی است که قطره چکان های غیر اصل با وجود اینکه مشابهت زیادی به نمونه اصلی خود دارند، به این اصول استاندارد پایبند نیستند. به همین دلیل استفاده از نمونه های طرح‌ و غیر قابل اعتماد میتواند باعث نرسیدن آب کافی به گیاه یا آبیاری بیش از حد شود و خسارت های جبران ناپذیری را به گیاهان شما وارد کند.

علاوه بر این‌ طراحان سیستم آبیاری، هنگام جانمایی قطره چکان ها و انتخاب طول و اندازه لوله های اصلی و فرعی، به کاتالوگ های معتبر این شرکت ها مراجعه می‌کنند تا فشار و دبی خروجی مورد نیاز را برآورد کنند. اما استفاده از قطره چکان یورودریپ غیر اصل می‌تواند باعث اختلال در عملکرد سامانه آبیاری شود و با ایجاد هزینه های مضاعف باعث از بین رفتن سرمایه و وقت مصرف کننده گردد.

یورودریپ 8 لیتر

چگونه قطره چکان یورودریپ اصل را تشخیص دهیم؟

تشخیص قطره چکان یورودریپ اصل از غیر اصل با توجه به این‌ نکته که سود جویان تلاش میکنند تا مشخصات ظاهری این‌ قطره چکان را شبیه سازی کنند کار چندان آسانی نیست. هرچند با دقت کردن‌ در کیفیت ساخت و مواد استفاده شده در محصول می‌توانید تا حدودی به این‌ موضوع پی ببرید اما خبر خوش اینجاست که راه این تنها راه تشخیص قطره چکان یورودریپ اصل از غیر اصل نیست! برای تشخیص اصالت یک قطره چکان یورودریپ میتوانید به نحوه آبدهی آن دقت کنید. نحوه آبدهی باید بصورت منظم، دقیق و یکنواخت باشد. همچنین برای تشخیص اصالت قطره چکان ها میتوانید به بسته بندی و کارتن های آن محصول توجه کنید. روی کارتن های آن برچسب‌ مشخصات قطره چکان، کد محصول، وزن کارتن و سری ساخت آن به زبان یونانی درج شده است.

یورودریپ 24 لیتر

علاوه بر تمام این‌ها توصیه می‌شود این‌محصول را تنها از فروشگاه های نام آشنا و قابل اطمینان تهیه کنید.

نتیجه گیری

با توجه به ارزشمند بودن این کالا و خسارت های جبران‌ ناپذیری که استفاده از قطره چکان‌ غیر اصل میتواند به کشاورزان و باغداران وارد کند، اطمینان از اصالت کالا اهمیت بالایی دارد. توصیه می‌شود قبل از تهیه قطره چکان یورودریپ از داشتن ضمانت اصالت آن ‌اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این قطره چکان‌‌ها را از حتما از فروشگاه های معتبر و نام آشنا تهیه کنید.