مه پاش یک نازل است که آب را به‌صورت پودری و مه اسپری کرده و باعث خنک شدن هوا می‏شود. ازجمله تجهیزات جانبی مه پاش، استفاده از تایمر است. با استفاده از تایمر بر روی سیستم مه پاش و تنظیم آن می‏توانید در مصرف آب صرفه‌جویی کرده و همیشه فضایی مرطوب و خنک داشته باشید. تایمر مه پاش یکی از کاربردی‌ترین محصولات اتوماسیون آبیاری محسوب می‎شود.

فواید استفاده از تایمر مه پاش

صرفه‌جویی در آب از مهم‌ترین اهداف استفاده از این ابزار است که در مصارف خانگی و صنعتی می‌تواند باعث کاهش چشمگیر مصرف آب شود. در فصل گرما این نازل باعث خنک شدن فضا، کاهش گردوخاک و حشرات موذی و البته جذب مشتریان بیشتر می‏شود. این موضوع مخصوصا زمانی که مصرف آب برای شما اهیمت داشته باشد بیشتر به چشم می­آید. چراکه گاهی این وسیله ساده در جایی به کار می­رود که از منبع آب فاصله دارد.

انواع تایمر مه پاش

به‌طورکلی مه پاش‏ها در دو نوع خانگی و صنعتی تولید می‏شوند، مصارف خانگی آن برای استفاده از گلخانه و مصارف صنعتی آن در صنعت دامپروری، مرغداری، گلخانه‌های صنعتی، مراکز پرورش قارچ و همچنین رستوران‎ها، کافه‌ها، بیمارستان‏ها و شهربازی‌ها قابل استفاده است. تایمرهای مه پاش نصب‌شده بر روی سیستم مه پاش با توجه به وسعت فضا در دو نوع تایمر مه پاش تک خروجی و دو خرجی قابل تهیه هستند. تایمرهای دوکاره علاوه بر مه پاشی کار آبیاری را نیز انجام می‏دهند که مناسب گلخانه‏ها و باغ‏ها است. صرفه‌جویی در مصرف آب، تقویت ریشه گیاه به دلیل آبیاری دقیق، کاهش نیروی انسانی و هزینه‏ها از مزیت‏های استفاده از  این نوع تایمرها است.

تایمر مه پاش

مشخصات تایمر مه پاش

با استفاده از تایمر می‌توانید باز و بسته شدن آب را مدیریت و از هدر رفت آب جلوگیری کنید. با تنظیم زمان، سیستم مه پاش به‌طور خودکار خاموش و روشن می‏شود. این محصول دارای صفحه نمایش دیجیتال است که می‎توانید زمان را  از 3 ثانیه تا ۹۹ ثانیه تنظیم کرده تا موتور مه پاش در زمان تعیین شده خاموش و روشن شود. نصب و راه‌اندازی این محصول به‌صورت ساده انجام می­گیرد. این محصول بدون استفاده از جریان برق شهری و فقط با استفاده از باتری و به‌طور دستی راه‌اندازی می‏شود.

 با قرار دادن باتری در جایگاه و تنظیم میزان زمان مه پاشی می‏توانید از آن استفاده کنید. این محصول دارای ۱۲ برنامه ثابت از پیش برنامه‌ریزی شده است که می‏توانید متناسب با فضا آنها را انتخاب کنید. از دیگر ویژگی‏های این محصول می‏توان به انجام مه پاشی با تاخیر دو یا چهارساعته، حداقل آبدهی ۵ لیتر بر دقیقه و حداکثر آبدهی ۲۵ لیتر بر دقیقه اشاره کرد. توجه داشته باشید این وسیله به دلیل قرار گرفتن در جریان آب دارای پوشش ضد آب است.

نتیجه‌گیری انواع کنترلر مه پاش

تایمر مه پاش رین پوینت و کلیک از بهترین و باکیفیت‌ترین سیستم‎های تایمر در بازار می‏باشند. این محصولات ایتالیایی باعث کاهش چشمگیر مصرف آب و افزایش طول عمر دستگاه مه پاش شده و قابلیت نصب بر روی مه پاش سیستم پروانه‌ای، سیستم نازلی و سیستم التراسونیک را دارند.