تایمر آبیاری هوشمند دیجیتال یکی از دستگاه هایی است که در هوشمند کردن سیستم آبیاری به شما کمک می کند. از این وسیله تقریبا در هرجایی می توانید استفاده کنید و وظیفه زمانبندی آبیاری خودتان را به این دستگاه بسپارید. بدین ترتیب شما با مشخص کردن زمان شروع آبیاری و مدت زمان مورد نظرتان برای آبیاری می توانید سیستم آبیاری خانگی یا باغچه تان را هوشمند کنید. خرید تایمر آبیاری هوشمند دیجیتال برای کسانی که قصد دارند گلدان های درون باغچه تراس یا حیاط خانه را آبیاری کنند توصیه می شود. در این ویدیو به معرفی و آموزش تنظیم دستگاه تایمر آبیاری خانگی پرداخته ایم. 

مشاهده قیمت و خرید تایمر آبیاری هوشمند

تایمر آبیاری هوشمند چطور کار می کند؟


تایمر آبیاری هوشمند به کمک دو عدد باتری نیم قلم راه اندازی می شود. سپس بعد از وارد کردن ساعت و روز هفته جاری می توانید برنامه ی مورد نظر خود را به کمک دکمهPROG  و دکمه های بالا و پایین به تایمر شناسایی کنید و منتظر بمانید تا تایمر کار خودش را انجام دهد. 

طول عمر باتری های تایمر آبیاری چقدر است؟

بطور کلی طول عمر باتری های تایمر آبیاری به برنامه ای که به آن داده اید بستگی دارد. اما بصورت عمومی برای یک برنامه روزانه حدود 4 الی 5 ماه طول می کشد تا عمر باتری های قرار گرفته درون تایمر تمام شود. توجه کنید که حتما از باتری های اصل و قوی استفاده کنید تا طول عمر دستگاه بیشتر شود. پیش از تمام شدن عمر باتری، صفحه نمایشگر دیجیتالی تایمر به شما هشدار تمام شدن باتری ها را می دهد و بهتر است باتری ها را تعویض کنید. 

خرید تایمر آبیاری دیجیتال

چطور از دستگاه تایمر آبیاری هوشمند نگهداری کنم؟

برای افزایش طول عمر تایمر آبیاری هوشمند و جلوگیری از فرسودگی آن بهتر از به چند نکته توجه کنید.

  1. در فصل زمستان و هنگام یخبندان حتما حتما آب درون تایمر آبیاری را خارج کنید و اجازه ندهید تا آب درون دستگاه یخ بزند. یخ زدن آب درون تایمر باعث می شود تا قطعات درونی تایمر شکسته شوند و دستگاه دچار آسیب جدی بشود. 
  2. تلاش کنید تا آب به قطعات الکترونیکی تایمر نرسد. هرچند درپوش شیشه ای و واشر قرار تعبیه شده بر روی تایمر کمک می کند تا آب به قطعات داخلی دستگاه نرسد، اما با این وچود برای افزایش طول عمر و جلوگیری از آسیب احتمالی به دستگاه بهتر است اجازه ندهید آب به قطعات التکرونیکی تایمر برسد. در صورتی که دستگاه تایمر را در فضای باز نصب کرده اید بهتر است به کمک سقف یا پوشش پلاستیکی از ورود آب به درون دستگاه جلوگیری کنید.
  3. از قرار دادن باتری های کار کرده و خراب درون دستگاه خود داری کنید. ممکن است باتری های ضعیف یا کار کرده به صورت موقت چاره ساز باشند اما در طولانی مدت باعث آسیب رسیدن به دستگاه می شوند. 
  4. در روز های گرم و آفتابی اجازه ندهید نور آفتاب باعث آسیب رسیدن به تایمر آبیاری بشود. ترجیحا تایمر را در محیطی خنک و خالی از رطوبت قرار دهید تا بیشترین طول عمر را داشته باشد. 

تایمر آبیاری خانگی