همیشه باید بهداشت دست‎ها را جدی گرفت. در بیرون از خانه احتمال تماس دست با سطوح مختلف بیشتر است، درنتیجه بهداشت نیز باید بیشتر رعایت شود. اگر وسایل بهداشتی مانند الکل و ژل شستشو همراه خود ندارید، می‎توانید از دستگاه ضدعفونی دست در مراکز عمومی استفاده کنید.

دستگاه ضدعفونی دست اتوماتیک

در بین تمام مدل‏های اين دستگاه ، نوع چشمی به‎دلیل عدم تماس فیزیکی و دریافت مایع ضدعفونی کننده، طرفداران بیشماری دارد. این دستگاه بدون نیاز به فشار دادن کلید، عمل ضدعفونی را انجام می‎دهد. نحوه استفاده از این دستگاه به این صورت است که زمانی که دست خود را در قسمت تعیین شده نگه می‎دارید عمل اسپری انجام می‎شود. سنسور چشمی این دستگاه از دقت بالایی برخوردار است و زمانی که دست در مقابل آن قرار می‎گیرد بلافاصله محلول اسپری می‎شود. این محصول قابلیت تنظیم مدت زمان اسپری را نیز دارد و می‎توانید عمل پاشش را کم یا زیاد کنید. معمولا عمل اسپری 1 ثانیه زمان می‎برد. گنجایش دستگاه چشمی حدود یک و نیم لیتر است و قابلیت اسپری کردن ۵۰۰۰ بار محلول ضدعفونی کننده را دارد. قیمت این دستگاه به مدل و تعداد سنسورهای چشمی آن بستگی دارد، می‏توانید آن را به‌صورت دیواری، رومیزی و ایستاده تهیه کنید.

دستگاه ضدعفونی پدالی

اين دستگاه پدالی با فشار دادن پدال عمل پاشیدن ماده ضدعفونی کنده را انجام می‎دهد تا بهداشت دست رعايت شود . این دستگاه معمولا دارای مخزن ۵ لیتری است که کمک می‎کند تا تعداد دفعات پر کردن آن کاهش پیدا کند. از ویژگی‎های دیگر این دستگاه این است که در هر بار شارژ 6000 پاف عمل پاشش را انجام می‎دهد. این دستگاه از جنس فلز و با ولتاژ 220 ولت کار می‎کند. مواد ضدعفونی کننده دستگاه الکل 70 درصد است که تمام ویروس‏ها را بلافاصله از بین می‎برد. این دستگاه 110 سانتیمتر ارتفاع، 40 سانتیمتر طول و 30 سانتیمتر عرض دارد. وجود یک چراغ LED بر روی بدنه میزان محلول باقی مانده را نیز نشان می‎دهد.

محل استفاده محلول ضدعفونی دست

دستگاه‎های ضدعفونی کننده دست در همه‌جا قابلیت نصب دارند، بیمارستان، پاساژ، مراکز خرید، شرکت‎ها، ‎بانک‎ها و مدارس، درواقع می‌توان گفت هرجا که محل رفت‏وآمد مردم باشد این دستگاه قابلیت نصب را دارد. این دستگاه به‎دلیل قرار‎گیری در مکان‎های پرتردد باید یک مخزن با ظرفیت بالا داشته باشد. معمولا دستگاه مدل ایستاده به‎دلیل ظرفیت بالای مخزن نسبت به مدل دیواری و رومیزی کارایی بیشتری دارد. معمولا استفاده از دستگاه با اشعه UV برای تعداد دفعات زیاد توصیه نمی‌شود.

مزیت دستگاه ضدعفونی دست

  • مصرف برق بسیار پایین
  • صرفه جویی در مصرف محلول ضدعفونی کننده
  • ضدعفونی دست، بدون دخالت دست

نازل مه پاش ضد عفونی

نتیجه گیری دستگاه ضدعفونی دست 

با افزایش آلودگی‎ها و شیوع انواع بیماری‎ها باید بیش از گذشته بهداشت دست‎ها را رعایت کرد. وجود دستگاه ضدعفونی دست در مراکز شلوغ این امکان را فراهم کرده است تا بتوانید به‎راحتی دست‎های خود را ضدعفونی کنید. نصب این دستگاه بسیار آسان است و به‎دلیل وزن پایینی که دارد به‎راحتی قابلیت جابه‎جایی دارد. وجود انواع متفاوت برای این دستگاه، استفاده از آن را در مکان­های مختلف امکان­پذیر کرده است.