کارایی شگفت انگیز مه پاش ها

خرید مه پاش و راه اندازی یک سیستم خنک کننده ی محیط در سال های اخیر، بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است. دلیل این استقال فراوان، چیزی نیست جز کاربرد های شگفت انگیز آن. امروزه مه پاش در بسیاری از زمینه ها نقش چشمگیری داشته است. از رستوران و کافی شاپ های سطح شهر گرفته تا صنایع مختلف. گلخانه ها، مرغداری ها، گاوداری ها و سالن های پرورش قارچ، از مهم ترین مکان هایی هستند که میتوانید کاربرد چشمگیر آن را مشاهده کنید. اما وجود انواع مختلف و گوناگونی آن باعث شده تا تصمیم گیری برای خرید این محصول سخت شود. لذا در این مقاله تصمیم گرفتم تا راهنمایی کامل و جامع درباره خرید این محصول ارائه بدهم.

توصیه میکنم مقاله ” مه پاش و کاربرد های شگفت انگیز آن” را مطالعه کنید.

انواع مه پاش

پیش از هر چیز، بد نیست که بصورت مختصر با انواع مه پاش ها آشنا شوید. مه پاش ها گستردگی زیادی دارند و بصورت های مختلفی میشود آنها را دسته بندی کرد. همین اتفاق باعث میشود تصمیم گیری برای خرید مه پاش کمی دشوار باشد. اما برای تصمیم گیری راحت تر، در این مقاله مه پاش ها را به دو گروه تقسیم میکنیم. گروه اول، “مه پاش هایی که با فشار کم کار میکنند” و گروه دوم آن دسته از “مه پاش هایی که برای کارکرد نیاز به فشار بالا دارند”.

مه پاش های کم فشار

مه پاش های کم فشار، همانطور که از اسم شان مشخص است در فشار پایین تری نسبت به گروه دوم عمل میکنند. قطر قطرات این تولیدی توسط این مه پاش ها بین ۵۰ تا ۶۰ میکرون میباشد. برای درک بهتر این اندازه بهتر است بدانید که قطر موی انسان نزدیک به ۷۰ میکرون است. فشار مورد نیاز برای بهترین عملکرد این گروه مه پاش بین ۲.۵ تا ۴ بار است. که این فشار معادل فشار شیر های شهری و خانگی است. با خرید مه پاش کم فشار شما میتوانید علاوه بر خنک و مرطوب کردن هوا، گیاهان باغچه یا گلخانه ی خود را نیز آبیاری کنید.

برای استفاده این مه پاش ها در تراس خانه، بالکن، آلاچیق یا باغچه های خانگی شما میتوانید فقط با نصب کردن لوله به شیر آب و با فشار آب شهری تا ۱۵ الی ۲۰ نازل از این مه پاش ها را راه اندازی کنید. اما فراموش نکنید که برای نصب تعداد بیشتری از این مه پاش نیاز به پمپ دارید. در جدول زیر میتوانید اطلاعات مفیدی را در رابطه با دین‌گروه از مه پاش ها مشاهده کنید.

مه پاش تک نازله

انواع مه پاش

برای راه اندازی سیستم و خرید مه پاش های کم فشار به چه لوازمی نیاز دارم؟

راه اندازی سیستم مه پاش های کم فشار اصلا کار دشواری نیست. هر چند برای نصب تعداد زیادی مه پاش توصیه میکنیم تا از مشاورین و کارشناسان آبان کالا کمک بگیرید. اما اگر قصد خرید مه پاش و راه اندازی آن برای فضای کوچکی دارید، خودتان هم میتوانید دست به کار شوید. برای این کار به تجهیزات زیر نیاز پیدا میکنید.

 1. نازل مه پاش
 2. لوله ۶ میلیمتر
 3. سراهی ۶ میلیمتر
 4. بست ابتدایی ۶ میلیمتر
 5. شیر کولری
 6. تایمر مه پاش
 7. فیلتر یا صافی

توجه کنید که اگر قصد راه اندازی سیستم مه پاش برای گلخانه را دارید امکان دارد به تجهیزات بیشتری نیاز داشته باشید. تجهیزاتی مثل “شیر ضد چکه مه پاش” که برای عملکرد بهتر مه پاش مورد اسنفاده قرار میگیرد. همچنین ممکن است برای آبرسانی به لوله های سایز های بزرگتری نیاز داشته باشید.

مه پاش های تحت فشار

گروه دوم مه پاش ها، آن دسته ای هستند که برای راه اندازی نیاز به فشار بالا و تجهیزات تحت  فشار دارند. مزیت این گروه در شدت پودر کردن آب است. این گروه از مه پاش ها میتوانند قطرات آب را تا قطر ۳ میکرون الی ۵ میکرون پودر کنند. این دسته از مه پاش ها در خنک کردن محیط و افزایش رطوبت فضا توانایی بیشتری دارند. قطره ها پیش از آنکه به زمین برسند بخار میشوند و در واقع اصلا سطح زمین زیر شان را خیس نمیکنند. از این گروه در زمینه های گسترده و زیادی استفاده میشود. مثل گاوداری ها، مرغداری، گلخانه یا حتی کافی شاپ ها. این گروه از مه پاش ها جنس فلز استیل، کروم یا برنج ساخته میشوند. برای راه اندازی این سیستم، شما حتما به پمپ نیاز پیدا میکنید.

مه پاش فشار قوی

برای راه اندازی سیستم و خرید مه پاش تحت فشار به چه وسایلی نیاز است؟

راه اندازی یک سیستم مه پاش تحت فشار علاوه بر تجهیزات، به کمی دقت نیز نیاز دارد. شما میتوانید این کار را خودتان انجام دهید یا برای مشاوره، طراحی و اجرای آن از کارشناسان آبان کالا کمک بگیرید. در لیست زیر، تمام کالا ها و تجهیزاتی که برای راه اندازی سیستم مه پاش تحت فشار نیاز دارید آورده شده است.

 1. نازل مه پاش
 2. پایه ی مه پاش
 3. لوله فشار قوی پلی آمید
 4. بست ابتدایی و انتهایی پنوماتیکی
 5. اتصالات سراهی و زانویی
 6. پمپ

نتیجه گیری

همانطوری که گفته شد، مه پاش های کاربرد های زیادی دارند و در زمینه های گسترده ای مورد استفاده قرار میگیرند. شما میتوانید هر کدام از گروه هایی که در بالا گفته شده را استفاده کنید. برای تصمیم گیری بهتر شما در انتخاب و خرید مه پاش، مزیت و معایب هر کدام از دو دسته ی بالا را در جدول زیر جمع آوری کرده ام.

انواه مه پاش

در پایان امیدوارم این مقاله پاسخگوی سوالات شما باشد. در صورتی که سوالی دارید میتوانید از انتهای همین صقحه آن را مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم. همچنین برای مشاوره گرفتن میتوانید از شماره ی تماس های سایت استفاده کنید.