سیستم مه پاش دارای قطعاتی است که این قطعات توسط اتصالات به یکدیگر متصل می‌شوند. ازآنجاکه مه پاش در ارتباط مستقیم با آب است ضدزنگ بودن قطعات، یک مزیت عالی به‌حساب می‌آید. کیفیت اتصالات سیستم مه پاش باعث بالا رفتن طول عمر کل سیستم می‌شود.

آشنایی با انواع اتصالات مه پاش

ازجمله اتصالات موردنیاز برای سیستم مه پاش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ابتدای خط: ابتدای خط همان‌طور که از نامش پیداست در ابتدای شلنگ و در جهت اتصال پمپ، استفاده می‌شود. از جنس کروم ضدزنگ بوده و تحمل فشار بالایی را دارد.

انتهای خط: انتهای خط از جنس برنج، استیل یا کروم و ضدزنگ بوده و تحمل فشار بالایی را دارد. این پایه در انتهای هر خط سیستم مه پاش، نصب می‌شود.

سه‌راهی: با استفاده از سه‌راهی می‌توان در مسیر لوله‌کشی چند انشعاب ایجاد کرد.

چهارراهی: چهارراهی از جنس استیل ساخته می‌شود که به‌صورت سرهای ۱.۲ و ۳.۸  قابل تهیه است.

زانویی: زانویی مه پاش با جنس برنج و آبکاری کروم، ضدزنگ است و توانایی تحمل فشار تا 200 بار را دارد که برای تغییر دادن مسیر شلنگ، استفاده می‌شود. اگر قصد دارید مه پاش را به‌صورت L نصب کنید این قطعه می‌تواند کمک بزرگی به شما کند. از زانویی برای نصب مه پاش در کنج دیوارها و زاویه دهی استفاده می‌شود. با استفاده از این قطعه می‌توانید به‌راحتی مه پاش را به‌صورت دایره‌ای شکل، نصب کنید.

رابط شلنگ: این قطعه، از جنس استیل است که برای تبدیل سایز لوله مه پاش از خط اصلی به خط فرعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع رابط‌ها برای سایزهای ۱.۲ به ۳.۸ و سایز ۳.۸ به ۱.۴ قابل تهیه است.

فیلتر: برای جلوگیری از مسدود شدن نازل مه پاش ، از فیلتر استفاده می‌شود. این قطعه در مسیر ورودی پمپ قرار می‌گیرد تا از ورود ذرات ریز و املاح آب به داخل پمپ و نازل‌ها جلوگیری شود.

شیر ضد چکه مه پاش

انواع پایه‌های نازل

پایه‌های نازل چند دسته هستند. از پایه‌های نازل مه پاش پلاستیکی، بیشتر برای مه پاش‌های خانگی، رستوران و کافه‌ها استفاده می‌شود که بدون نیاز به پمپ و با جریان آب شهری کار می‌کنند. از مزیت‌های استفاده از پایه نازل مه پاش بدون سوراخ، می‌توان به نصب سریع و آسان، عدم نیاز به آچارکشی، امکان باز و بسته کردن به‌دفعات بدون ایجاد نشتی، داشتن بدنه ضدزنگ، مقاوم در برابر نور خورشید و گردوغبار، اشاره کرد. پایه نازل مه پاش را می‌توانید در مدل‌های مختلف خریداری کنید:

  • پایه نازل بدون سوراخ
  • پایه نازل تک سوراخ
  • پایه نازل دو سوراخ با زاویه ۱۸۰
  • پایه نازل دو سوراخ با زاویه ۱۲۰

نتیجه‌گیری اتصالات سیستم مه پاش

نازل در بین اتصالات سیستم مه پاش، یک قطعه کلیدی محسوب می‏شود که می‎توانید از جنس‎های برنج، استیل و پلاستیک، سایزهای  مختلف و اندازه‏های متفاوت تهیه کنید. اگر جنس برنجی این نازل را به کار ببرید، در آینده می­توانید به‌راحتی این قطعه را تمیز کرده و دوباره استفاده کنید. اگر می‏خواهید طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید از سیستم فیلترینگ استفاده کنید تا در آینده هزینه تعمیر و تعویض قطعات کاهش پیدا کنند.