قطره چکان یورودریپ به عنوان یکی از شناخته شده ترین دریپر های آبیاری قطره ای است. دلیل این محبوبیت گسترده را می‌توان در کیفیت کم نظیر این محصول جستجو کرد. این دریپر که تحت لیسانس شرکت یونانی ساخته می‌شود، به قطره چکان یونانی یا قطره چکان کورونا نیز شهرت یافته است. قطره چکان یورودریپ در دبی های خروجی متفاوت و متنوع عرضه می‌شود. هر دبی دارای کد رنگی مخصوص به خودش است. برای مثال قطره چکان های 8 لیتر در ساعت یورودریپ قهوه ای رنگ هستند و با یک نگاه می‌توان آنها را از قطره چکان های 24 لیتر در ساعت که به رنگ سبز هستند تشخیص داد.

قطره چکان یورودریپ

کدام ویژگی قطره چکان یورودریپ را متمایز می‌کند؟

مکانیسم خود شویندگی و چبران کنندگی فشار از جمله ویژگی های قابل توجه این دریپر ارزشمند هستند. بی شک یکی از بزرگترین مشکلات اکثر قطره چکان ایجاد گرفتگی در آن‌هاست. گرفتگی در نازل قطره چکان یکی از ناخوشایند ترین اتفاقی است که می‌تواند برای یک باغدار رخ دهد. خود شویندگی مکانیسمی هست که به وسیله آن قطره چکان کمتر در معرض گرفتگی قرار می‌گیرد. علاوه بر این یکی دیگر از مشکلات استفاده از سایر قطره چکان ها را می‌توان عدم یکنواختی پاشش آن‌ها در فشار پایین دانست. مکانیسم چبران کنندگی فشار در قطره چکان یورودریپ یه گونه ای عمل می‌کند که می‌تواند تا حد قابل قبولی در فشار های پایین عملکرد مناسبی از خودش بروز دهد و دبی یکنواختی را برای شما ایجاد کند.

این ویژگی های کاربردی باعث شده است تا گیاهان بصورت یکنواخت تری آبیاری شوند و مصرف کننده نیز با خیال راحت تری آبیاری گیاهان خود را انجام دهد.

قطره چکان 24 لیتر یورودریپ

بهترین شرایط برای عملکرد بهینه محصول

قطره چکان های یورودریپ در فشار های 0.5 تا 4 بار توانایی کارکردن دارند. به همین جهت برای شستشوی لوله های آبرسانی می‌توانید از فشار 0.2 بار استفاده کنید. در این فشار هیچ آبی از قطره چکان ها بیرون نمی‌آید. سیلیکون قرار گرفته درون بدنه ی قطره چکان اجازه عبور آب را نمی‌دهد. وجود این سیلیکون کمک می‌کند تا در هنگام خاموش بودن پمپ نیز نازل ها چکه نکنند.

نحوه نصب یورودریپ

برای نصب قطره چکان یورودریپ کافیست تا لوله 16 میلیمتر را با پانچ سوراخ کنید. سپس با فشار دادن پایه قطره چکان درون سوراخ لوله آن را بصورت کامل درون قرار دهید. دقت کنید که قسمت پایه بصورت کامل درون لوله قرار گرفته باشد زیرا کامل فرو نرفتن قطره چکان ممکن است باعث بشود که در اثر فشار آب از لوله بیرون بپرد یا نشتی کند. همچنین توصیه می‌شود برای سوراخ کردن لوله 16 از پانچ مخصوص این کار استفاده کنید تا سوراخ درست به اندازه لازم باشد. کوچک بودن سوراخ باعث می‌شود تا قطره چکان به خوبی درون لوله قرار نگیرد و بزرگ بودن بیش از حد سوراخ باعث نشتی قطره چکان می‌شود.

دریپر یورودریپ در چه جاهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

قطره چکان یورودریپ بهترین گزینه برای آبیاری قطره ای درختان در باغ ها، گیاهان متنوع در گلخانه ها و آبیاری زمین های زراعی است.

قطره چکان یورودریپ

مشخصات فنی

مشخصات فنی یورودریپ

مزایای دریپر یورودریپ

  1. پاشش یکنواخت و یک‌دست
  2. خود تنظیم در دبی های 2 تا 24 لیتر
  3. قابلیت خودشویندگی
  4. قابلیت جبران فشار یا Pressure Compensating
  5. وجود دیافراگم سیلیکونی
  6. مقاومت در برابر اسید و مواد خورنده
  7. مقاومت در برابر اشعه UV خورشید و عدم پوسیدگی در برابر نور آفتاب

چگونه از اصل بودن قطره چکان یورودریپ مطمئن شویم؟

محبوبیت و شهرت زیاد این محصول باعث شده است تا برخی از فروشندگان، آگاهانه یا از روی اشتباه و عدم اطلاعات کافی دست به فروش قطره چکان های غیر اصل بزنند. هرچند قطره چکان اصل استاندارد های مخصوص و آزمایش های متنوع را پشت سر می‌گذارد تا به مصرف کننده برسد اما قطره چکان های تقلبی و غیر اصل از این قید و بند ها رها هستند و کیفیت محصول را در اولویت پایین تری قرار می‌دهند. این موضوع بسیار ناخوشایند است که محصول تقلبی را به عنوان یک کالای اصل خریداری کنید و هزینه گزافی پرداخت کنید. ( eurodrip )

دریپر یونانی یورودریپ

برای جلوگیری از گرفتگی قطره چکان چه کار کنیم؟

برای حفظ نگهداری از سیستم آبیاری و قطره چکان های خود باید به چند نکته توجه کنید. قبل از هرچیز در صورتی که آب دارای املاح یا ذرات گل و لای و خار و خاشاک است حتما از فیلتر استفاده کنید. فیلتر مناسب برای جلوگیری از بروز گرفتگی در قطره چکان ها مش 120 است. به کمک این فیلتر می‌توانید احتمال گرفتگی در قطره چکان ها را کمتر کنید. در کنار استفاده از فیلتر حتما در صورت گرفتگی از اسید شویی استفاده کنید. اسید شویی کمک می‌کند تا ذرات لجن که به مرور باکتری ها در اطراف آن متراکم شده اند را از سیستم خارج کنید.

قطره چکان 8 لیتر یورودریپ

قطره چکان ها را با چه فاصله ای از یکدیگر نصب کنیم؟

در هنگام نصب قطره چکان یورودریپ باید به محل قرار گرفتن گیاه خود توجه کنید. قطره چکان ها را می‌توانید با فاصله های دلخواه روی لوله 16 میلیمتر نصب کنید. فراموش نکنید تعداد قطره چکان هایی که می‌توانید روی یک لوله نصب کنید با طول لوله و فشار موجود درون سیستم ارتباط مستقیمی دارد.