لوله دریپر دار یا همان لوله قطره چکان دار، یکی از تجهیزات کاربردی در آبیاری قطره ای است که بوسیله آن میتوان آب را بصورت موضعی به ریشه گیاهان رساند. این لوله که عموما در سایز 16 و 20 میلیمتر تولید و عرضه می شود در واقع مشابه لوله 16 آبیاری قطره ای است با این تفاوت که قطره چکان ها از پیش با فاصله های مشخص در داخل آن تعبیه شده اند. به این ترتیب دیگر نیاز نیست تا روی آن قطره چکان نصب کنید. خرید لوله دریپر دار به شما کمک می کند تا از دردسر های نصب کردن قطره چکان بر روی لوله 16 آبیاری قطره ای خلاص شوید و در زمان صرفه جویی کنید. علاوه بر این هزینه های کارگر و نصب قطره چکان را نیز می توانید نادیده بگیرید. 

لوله دریپر دار

قیمت لوله دریپر دار آبیاری قطره ای

قیمت لوله دریپر دار با توجه به مواد سازنده آن، کارخانه تولید کننده، نوع قطره چکان ها و فاصله دریپر های قرار گرفته درون لوله متفاوت است. در مقایسه با لوله 16 آبیاری قطره ای این لوله های قیمت بالاتری دارند که دلیل قیمت بالاتر آن وجود همین قطره چکان هاست. در مقایسه با نوار تیپ لوله قطره چکان دار طول عمر بسیار بالایی دارد و قابلیت طی فصل های زراعی متفاوت را داراست. 

آخرین بروزرسانی جدول قیمت: 1402/04/01

لوله دریپر دار کارخانه سان واتر
متری 8،000 تومان
لوله دریپر دار کارخانه پلیران
تماس بگیرید
لوله دریپر دار گروه صنعتی وحید
تماس بگیرید

قیمت لوله دریپر دار

خرید لوله دریپر دار آبیاری قطره ای

هنگام خرید لوله دریپر دار آبیاری قطره ای باید چند نکته حیاتی توجه کنید. فراموش نکنید که جنس مواد سازنده لوله 16 قطره چکان دار باید از مواد درجه یک پلی اتیلن باشد. لوله 16 قطره چکان دار که با استفاده مواد پلی اتیلن با کیفیت تولید شده است دارای طول عمر بالایی است و در برابر نور آفتاب مقاومت خوبی دارد. همچنین کیفیت قطره چکان های قرار گرفته درون لوله دریپر دار از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مشاوره و خرید لوله دریپر دار می توانید از آبان کالا کمک بگیرید. 

خرید لوله دریپر دار آبیاری قطره ای

کاربرد لوله قطره چکان دار

لوله قطره چکان در محوطه های مختلفی قابل استفاده و نصب است. در ادامه به بررسی کاربرد های لوله دریپر در مکان های مختلف می پردازیم.

1. آبیاری کشت های ردیفی و متراکم

یکی از کاربرد های لوله قطره چکان دار، آبیاری کشت های ردیفی مانند سبزیجات و صیفی جات مانند ذرت، بادمجان، فلفل طالبی، گوجه فرنگی و ... است. با توجه به فاصله قطره چکان های قرار گرفته درون لوله میتوانید به خوبی برای آبیاری گیاهان خود تصمیم گیری کنید.

2. آبیاری در گلخانه ها

آبیاری کشت های گلخانه ای به حساسیت و دقت نیاز دارد. از این رو برای آبیاری دقیق و یکنواخت گیاهان گلخانه ای میتوان از لوله دریپر دار استفاده کرد. 

3. آبیاری فضای سبز خانگی و باغ

آبیاری شمشاد ها و گل های زینتی به نصب تعداد زیادی قطره چکان نیاز دارد از این رو برای نصب سیستم آبیاری قطره ای برای گیاهانی مانند شمشاد و گل های زینتی استفاده از لوله دریپر دار بسیار موثر و کاربردی است. 

لوله قطره چکان دار

مزایای استفاده از لوله دریپر دار

  1. یکنواختی آبیاری و پاشش متناسب
  2. طول عمر بالا
  3. انعطاف پذیری
  4. نصب آسان و بدون هزینه اضافی
  5. اتصالات کاربردی و ارزان قیمت
  6. مقاومت در برابر گرفتگی
  7. مقاوم در برابر اشعه UV نور خورشید و پوسیدگی
  8. مقاوم در برابر خوردگی در برابر کود و سموم شیمیایی

لوله دریپر دار

کارخانه های مطرح تولید کننده لوله دریپر دار

با توجه به گستردگی استفاده لوله دریپر دار و کاربرد های فراوان این محصول کارخانه های متفاوتی دست به تولید این محصول زده اند. از این میان برخی از این کارخانه ها بدلیل ثبات در کیفیت ارائه شده ی محصولات شناخته شده تر و در میان مصرف کنندگان از محبوبیت بیشتری برخوردارند. استفاده از مواد درجه اول پلی اتیلن، قطره چکان های با کیفیت و کیفیت قرار گرفتن قطره چکان ها درون لوله از مواردی است که هنگام خرید لوله دریپر دار باید به آن ها توجه کنید. از کارخانه های نامی و محبوب در زمینه تولید لوله دریپر دار می توان به کارخانه پلیران، سان واتر یا وحید اشاره کرد. 

لوله دریپر دار پلیران

لوله دریپر دار سان واتر

لوله دریپر دار سان واتر

مشخصات فنی لوله دریپر دار

لوله دریپر دار استاندارد با کیفیت از استاندارد INSO7607  پیروی می کنند. این لوله ها با فاصله قطره چکان های 10 تا 150 سانتی متری تولید می شوند و با توجه به نیاز مصرف کننده راهی بازار می گردند. همچنین خروجی دریپر با توجه به نوع کشت و بافت خاک مورد نظر متغیر است. بر این اساس قطره چکان هایی با دبی 1.6 ، 2.2 و 4 لیتر بر ساعت قابل ارائه هستند. در جدول زیر که بر اساس ویژگی های موجود در کاتالوگ لوله دریپر دار ذکر شده است مشخصات فنی این محصول را می توانید مشاهده کنید.

مشخصات فنی لوله دریپر دار آبیاری قطره ای
قطر لوله
ضخامت جداره (میلیمتر)
حداکثر فشار لوله (بار)
فاصله دریپر‌ها (سانتیمتر)
دبی دریپر (لیتر بر ساعت)
محدوده فشار کارکرد (بار)
مش مناسب فیلتراسیون
16 میلیمتر
0.7 تا 1.5
4
20 تا 100
2
0.6 تا 4
80
20 میلیمتر
0.8 تا 1.5
4
20 تا 100
4
0.6 تا 4
80

همچنین در جدول زیر به طول توصیه شده توسط کارخانه های تولید لوله دریپر دار برای اجرا این لوله ها در زمین اشاره شده است. 

جدول طول پیشنهادی برای لوله دریپر دار آبیاری قطره ای در رده فشاری یک اتمسفر
قطر لوله
فاصله قطره چکان های 2 لیتری (سانتی متر)
20
30
40
50
60
75
100
16 میلیمتر
62
98
135
160
195
218
295
20 میلیمتر
103
144
196
235
269
323
400
جدول طول پیشنهادی برای لوله دریپر دار آبیاری قطره ای در رده فشاری یک اتمسفر
قطر لوله
فاصله قطره چکان های 4 لیتری (سانتی متر)
20
30
40
50
60
75
100
16 میلیمتر
40
63
84
115
135
156
199
20 میلیمتر
65
99
140
170
200
233
295

جدول آبدهی لوله قطره چکان دار

جدول آبدهی لوله قطره چکان دار

قطره چکان های PC به چه معنا هستند؟

قطره چکان PC  که مخفف کلمه Presure Compensating  هستند معنای جبران کننده فشار می باشد. در این قطره چکان ها آب با ورود به محفظه قطره چکان با توجه به شرایط هیدرولیکی طراحی شده در درون قطره چکان به گونه حرکت می کند که بصورت یکنواخت و بدون کم و کاستی از قطره چکان بیرون می آید و به گیاه می رسد. به این ترتیب گیاه با بهترین عملکرد به رشد خودش ادامه می دهد و آبیاری بصورت کاملا یکنواخت و بدون هرگونه مشکلی صورت می گیرد. این ویژگی اجازه نمی دهد تا تغییر های ناخواسته یا ناگهانی در فشار و سرعت آب جاری درون لوله باعث تفن عملکرد قطره چکان ها بشود لذا این دریپر ها گزینه ای مناسب برای استفاده در طول ها زیاد و همچنین شیب های بیشتر از 1 درصد هستند.

قطره چکان های PC

قطره چکان های PC