ضد عفونی با مه پاش

این روز ها ویروس کرونا تبدیل به یکی از بزرگترین دغدغه های مردم دنیا شده است. همانطور که میدانید برای جلوگیری از ویروس کرونا سازمان های بهداشتی به مردم توصیه میکنند که تا حد امکان در خانه بمانند. علاوه بر این ضد عفونی کردن دست، سطوح و محل های پر تردد در جلوگیری و ابتلا به ویروس کرونا بسیار موثر هست. در این مقاله قصد داریم تا درباره ی یکی از راه های ضد عفونی معابر و اماکن پر تردد صحبت کنیم. اگر شما قصد دارید برای ضد عفونی کردن از مه پاش استفاده کنید اما نمیدانید چگونه باید این کار را انجام دهید، این مقاله برای شما نوسته است.

تونل ضد عفونی

مه پاش چیست؟

مه پاش یکی از تجهیزاتی است که برای پودر کردن و پاشش مایع روی آنها مورد استفاده قرار میگیرد. این محصول در گلخانه ها، گاوداری، مرغداری یا حتی در برخی معابر برای خنک کردن هوای گرم تابستان به کار گرفته میشود. مه پاش با توجه به این که قابلیت پودر کردن مایعات و پاشش آن بر روی سطوح را دارد، توسط دولت چین برای ضد عفونی به کار گرفته شد. دولت چین برای اینکه معابر، پیاده رو ها یا ورودی بیمارستان ها را ضد عفونی کند از تونل های مه پاش استفاده میکند. این تونل ها به گونه ای تعبیه شده اند که با عبور از آنها مایع ضد عفونی کننده بصورت پودر شده روی رهگذر پاشیده میشود و تمام بدن او را ضد عفونی میکند.

مه پاش خانگی

برای ساخت یک تونل ضد عفونی قبل از هر چیز به نازل مه پاش نیاز داریم. نازل های مه پاش دو مدل کلی دارند. نازل های پلاستیکی و کم فشار دسته ی اول مه پاش ها هستند. مه پاش های پلاستیکی این توانایی را دارند تا ذرات مایع را 50 میکرون کوچک کنند و با شعاع 80 سانت تا 1 متر پاشش کنند. این سیستم که به اسم مه پاش خانگی هم شناخته میشوند با فشار 2 بار کار میکنند و شما میتوانید برای پاشش مواد ضد عفونی از این نازل ها کمک بگیرید. با نصب لوله های ماکارونی در ورودی ها یا چهار چوبی که از قبل تعیین کرده اید میتوانید نازل ها را جایگذاری کنید و ورودی ساختمان را به خوبی ضد عفونی کنید تا از ورود یا خروج عوامل بیماری زا جلوگیری کنید.

مه پاش ضد عفونی

مه پاش صنعتی

نوع دوم مه پاش که میشود برای پاشش مواد ضد عفونی از آن استفاده کرد، مه پاش های صنعتی یا فلزی هستند. در ساخت این مه پاش ها عموما از استیل یا کروم استفاده میشود. از آن جایی که این مه پاش برای عملکرد مناسب به فشار بالا نیاز دارند، باید لوله های مورد استفاده نیز فشار قوی باشند و روی پایه های مخصوص نصب شوند. این نازل ها مایع را به قطراتی کوچکتر از 20 میکرون تبدیل میکنند و شعاع پاشش آنها تا 2 متر میرسد.