مقدمه مقایسه قیمت مه پاش ها

قطعا خنک کردن فضاهای بزرگ صنعتی کار دشواری است اما با استفاده از مه پاش می‎توانید این کار را به‌سادگی انجام دهید. می‎توان گفت مه پاش‏ها از ضروری‌ترین لوازم برای تجهیز کردن اماکن صنعتی است. شاید تا به امروز به استفاده از مه پاش خانگی در خانه فکر نکرده باشید. اگر در خانه گلخانه، در حیاط باغچه و درخت دارید یا حتی در بالکن گل و گیاه نگهداری می‎کنید، می‌توانید در فصل تابستان با استفاده از مه پاش خانگی فضا را خنک کرده و لذت ببرید. در ادامه به تفاوت قیمت مه پاش خانگی و صنعتی می‌پردازیم.

عوامل تاثیرگذار در هزینه مه پاش

مه پاش‎های صنعتی با توجه به نوع کاربردی که دارند ازنظر قیمت نیز متفاوت هستند. پارامترهایی همچون برند، کارایی، نوع جنس مه پاش، طول مه باش، ظرفیت سالن و قدرت موتور در قیمت نهایی این سیستم تاثیرگذار هستند. قطعا هر چه طول مه پاش بیشتر باشد قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. البته برند مه­ پاش نیز از مواری است که نباید هنگام بررسی قیمت از نظر دور بیفتد. چرا که برندهای معتبر دارای قیمت بالاتری نسبت به برندهای ناشناس هستند.

مه پاش تک نازله

جنس نازل مه پاش

هزینه نازل‎ مه پاش با توجه به جنس آن متفاوت است؛ می‎توانید مه پاش با نازل پلاستیکی، برنج، کروم یا استیل خریداری کنید. اگر قصد خرید مه پاش پلاستیکی دارید بهتر است فقط در مصارف خانگی آن از استفاده کنید چراکه تحمل فشار آب بالا در این نوع از نازل‏ها نسبت به سایر نازل‎ها کمتر و مناسب مصارف صنعتی نیست. نازل‎های پلاستیکی متناسب با فشار آب کم، طراحی و تولید و بیشتر در سالن‎ها و محیط‎های کوچک قابل استفاده هستند. معمولا نازل‎های استیل برای محیط‎های بزرگ مانند سوله‎ها و سالن‎های صنعتی که رطوبت رسانی باید در سطح وسیعی انجام شود، مورداستفاده قرار می‎گیرند. ازاین‌رو هزینه مه پاش خانگی نسبت به مه پاش صنعتی پایین‌تر است.

تاثیر قطعات جانبی بر هزینه مه پاش

به هنگام خرید مه پاش ابتدا کیفیت را بررسی کرده . سپس به قیمت آن فکر کنید. قطعات به‌کاررفته در مه پاش بر روی قیمت آن تاثیرگذار هستند. اگر نوع پمپ مه پاش برتولینی است . از قیمت پایین‌تری برخوردار بوده و اگر نوع شلنگ کارچر آلمان باشد به دلیل کیفیت بالا گران‌تر خواهد بود. مغزی مورداستفاده در مه پاش یا از نوع برنجی است یا از نوع آهنی که نوع برنجی آن ضدزنگ بوده. و تا سال‎ها بدون هیچ مشکلی کار خواهد کرد. قیمت نازل نیز با توجه به تایوانی یا ایتالیایی بودن آن متفاوت است، معمولا نازل‏های ایتالیایی تمام استیل بوده و از عملکرد و طول عمر بالاتری برخوردار هستند.

نتیجه‌گیری مقایسه قیمت مه پاش پلاستیکی خانگی و مه پاش صنعتی

ازآنجاکه مه پاش پلاستیکی خانگی هر یک ساعت می‎تواند 9 لیتر آب را به مه تبدیل کند. نیاز به پمپ فشار قوی ندارد و نصب و راه‌اندازی آن آسان و راحت‌تر از مه پاش‏های صنعتی بوده و از قیمت مناسب‌تری برخوردار است. هزینه نصب مه پاش‎ صنعتی نیز با توجه به نوع محیط و کاربرد مه پاش متفاوت خواهد بود.