مقدمه قیمت نوار تیپ خارجی

آبیاری قطره‌ای نوعی سیستم آبیاری است که در آن آب به‌صورت قطره‌ای و آرام به ریشه گیاهان می‌رسد. هدف قرار دادن مستقیم آب در محدوده ریشه برای به حداقل رساندن تبخیر آب است. سیستم آبیاری قطره‌ای، آب را از طریق شبکه شیرآلات و لوله‌ها در تمام قسمت‌های زمین، توزیع می‌کند. با توجه به نوع طراحی، نصب، نگهداری و عملکرد مناسب، یک نوار تیپ می‌تواند نسبت به سایر سیستم‌های آبیاری مانند آبیاری سطحی یا آبیاری بارانی کارآمدتر باشد. قیمت نوار تیپ خارجی به برخی از عوامل بستگی دارد که در ادامه مرور خواهیم کرد.

انواع نوار تیپ

نوار تیپ در نوع درزدار و پلاک دار طراحی و تولید می‌شود و شما می‌توانید این سیستم آبیاری را با دو برند ایرانی و خارجی تهیه کنید. باتوجه به گیاهانی که قصد دارید آنها را به‌وسیله آبیاری قطره‌ای، آبیاری کنید، نوار تیپ مناسب تهیه کنید. به دو دلیل مهم کشاورزان از نوار تیپ آبیاری استفاده کنند، مشکلات کمبود آب و صرفه‌جویی در آب، استفاده از این سیستم باعث کاهش مصرف آب تا ۵۰ درصد می‌شود. هر یک از مدل‌ها باتوجه به خروجی آب و کاربردها قیمت‌های متفاوتی دارند. نوار تیپ ایرانی و خارجی هر دو از بهترین مواد اولیه و با جدیدترین تکنولوژی‌ها ساخته می‌شوند.

 نوار تیپ پلاک دار خارجی

نوار تیپ خارجی

با گسترش فناوری بسیاری از کشاورزان در سطح کشور، از آبیاری قطره‌ای استفاده می‌کنند. به دلیل تقاضای بالا، این سیستم آبیاری از سایر کشورها از جمله ایتالیا نیز به کشور وارد می‌شود. نوع پلاک دار که بیشتر برای کنترل میزان خروج آب از قطره‌چکان استفاده می‌شود، وارداتی و ساخت کشورهای دیگر است. نوار تیپ پلاک دار خارجی معمولاً برای زمین‌های شیب‌دار بسیار مناسب هستند. نوار تیپ پلاک دار خارجی در ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود. قیمت نوار تیپ خارجی به ضخامت، فاصله بین قطره‌چکان‌ها، فاصله زمانی آبیاری و نوع سطحی یا زیرسطحی بستگی دارد.

نوار تیپ آبیاری ایرانی

بسیاری از شرکت‌های صنعتی در ایران انواع نوار تیپ آبیاری را با کیفیت‌ترین مواد، تولید و به سایر نقاط دنیا و بازارهای جهانی ارائه می‌کنند. نوار درزدار بیشتر در ایران، با مواد اولیه باکیفیت و مرغوب و براساس استانداردهای لازم ساخته می‌شود. عموما نوار تیپ ایرانی نسبت به نوار تیپ خارجی دوام کمتری و البته قیمت پایین تری نیز دارد. هرچند نباید فراموش کرد که بسیاری از نوار های تیپ تولید شده در کشور از کیفیت مناسب و قابل قبولی برخوردارند. با توجه به این نکته ها میتوانید تصمیم بگیرید که قیمت نوار تیپ داخلی نسبت به قیمت نوار تیپ خارجی مقرون‌به‌صرفه باشد.

نتیجه گیری قیمت نوار تیپ خارجی

در آبیاری قطره‌ای آب بر روی خاک با سرعت بسیار کم در حدود 2 تا 20 لیتر در ساعت، از سیستم لوله‌های پلاستیکی با سوراخ‌های کوچک خارج می‌شود. در آبیاری سطحی و بارانی تقریباً تمام سطح خاک مرطوب می‌شود، اما با این روش فقط بخشی از خاک که ریشه در آنجا رشد می‌کند، مرطوب می‌شود. این میزان از سطح رطوبت بالا در خاک باعث می‌شود که گیاهان بهتر رشد کنند. اگر نوار تیپ آبیاری را به‌صورت عمده خریداری کنید، از قیمت پایین‌تری برخوردار خواهد بود. قیمت نوار تیپ خارجی، به دلیل نوسانات ارز قیمت ثابتی ندارد. برای خرید این محصول همراه با ضمانت و قیمت مناسب، به مراکز معتبر فروش لوازم کشاورزی مراجعه کنید.