گیلاس یکی از میوه هایی است که در کشور ما بصورت بسیار زیاد کشت می شود و باغداران زیادی از راه باغداری گیلاس کسب درآمد می کنند. اما برای افزایش محصول دهی درختان گیلاس و داشتن میوه هایی با کیفیت چه کار باید کرد؟ برای پاسخ به این سوال به سراغ کشور های پیشرفته ای مانند ژاپن رفته ایم و یک باغ گیلاس در ژاپن را مورد بررسی قرار داده ایم تا راز موفقیت آنها را به دست بیاوریم.

پیشنهاد آبان کالا: برای آبیاری قطره ای به چه تجهیزاتی نیاز دارم؟

این گیلاس ها به عنوان گران قیمت ترین گیلاس های موجود در دنیا شناخته می شوند و دلیل این قیمت بالا هم مشخص است. ژاپنی های برای اینکه با کیفیت ترین میوه ها را به دست مشتریان برسانند، محصولات شان را در چند مرحله و به روش های مختلف دسته بندی می کنند. دسته بندی بر اساس اندازه، وزن و رنگ را می توانید در این ویدیو مشاهده کنید.

در این ویدیو از هرس درخت گیلاس تا برداشت میوه ها خواهید دید. همچنین متوجه خواهید شد که ژاپنی ها با گیلاس های باقی مانده و فروش نرفته در بازار چه می کنند و اجازه نمی دهند حتی یک دانه میوه از دست برود. جالب است بدانید که باغداران در ژاپن برای یک دست شدن رنگ میوه ها در زیر درختان تمام باغ صفحه های بازتابی قرار میدهند تا نور خورشید به قسمت زیرین میوه نیز برسد . این کار باعث میشود تا رنگ میوه بطور یکنواخت باشد.

فیلم باغداری گیلاس