خرید تایمر آبیاری و هوشمند سازی سیستم آبیاری یکی از اجزای زندگی بسیاری از افراد شده است. علاقه به نگهداری از گیاهان در محیط کار یا منزل یکی از ویژگی های مشترک ما شده است و همین نکته بحث نحوه نگهداری از این گیاهان را هم داغ می‌کند. خیلی از اوقات فراموش کردن زمان آبیاری گیاهان موجب آسیب دیدن آن‌ها می‌شود. برخی هم تنها به دلیل مشکلات ناشی از نگهداری و آبیاری گیاهان، با نگهداری از گیاهان در اطراف خود مخالف هستند. گاهی ممکن است قصد رفتن به یک مسافرت کوتاه یا چند روزه را دارید و دغدغه ی نگهداری از گلدان ها باعث بروز نگرانی در شما می‌شود. در این موارد هست که خرید تایمر آبیاری و استفاده از آن می‌تواند به کمک شما بیاید.

شرکت ها و تولید کننده های زیادی دست به تولید این محصول زده اند. همین نکته انتخاب از میان گزینه های گسترده و تصمیم گیری برای مصرف کنندگان را سخت کرده است. پس تصمیم گرفتیم در این نوشته به برسی تایمر های آبیاری خانگی بپردازیم و آن ها را از منظر های مختلفی معرفی کنیم. با مطالعه این متن راحت تر می‌توانید از میان انواع گوناگون تایمر های آبیاری خانگی انتخاب کنید.

1. تایمر آبیاری مکانیکی مدل LT D02

تایمر آبیاری مکانیکی یکی از ساده ترین انواع تایمر های آبیاری است. اگر قصد دارید یک گزینه ارزان قیمت تهیه کنید و به کمک آن باغچه، تراس و گلدان های خود را آبیاری کنید، احتمالا این تایمر گزینه خوبی است. تنظیمات این دستگاه بسیار آسان است و به راحتی می‌توانید آن را نصب کنید. دو پیچ بر روی دستگاه قرار گرفته است که با گرداندن آنها می‌توانید زمان آبیاری ها را مشخص کنید. به این ترتیب که یکی از آنها مشخص کننده فواصل آبیاری هاست و دیگری نشان دهنده ی مدت زمان آبیاری است. با خرید این تایمر آبیاری می‌توانید مدت زمان آبیاری را از 1 دقیقه تا 120 دقیقه، و فواصل آبیاری ها را از1 ساعت یکبار تا هفته ای یکبار تعیین کنید.

+ استفاده از باتری

+ تنظیمات آسان

+ محفظه جلوگیری از ورود آب

-نداشتن ساعت روزانه

-نداشتن نمایشگر دیجیتال

-کمبود برنامه های آبیاری

تایمر آبیاری خانگی آنالوگ

2. تایمر آبیاری مکانیکی زیرو مدل رین

تایمر آبیاری مکانیکی زیرو بسیار مشابه سایر نمونه های مکانیکی ساخته شده است. هرچند بزرگ ترین تفاوت این تایمر با سایر این گروه از تایمر کیفیت بالای ساخت آن است. به گونه ای که کمتر دستگاه خودکار آبیاری را پیدا می‌کنید که چنین کیفیت ساختی داشته باشد. این دستگاه که ساخته ی شرکت نام آشنای رین Rain می‌باشد در واقع نمونه اقتصادی ای از دستگاه های آبیاری ایتالیایی است. نحوه تنظیمات دستگاه بسیار آسان و کاربردی است و کاملا مشابه دستگاهی که در بالا توضیح داده شد می‌باشد.

+کیفیت بسیار بالای ساخت بدنه و قطعات

+برنامه دهی آسان

+ استفاده از باتری

_ عدم وجود نمایشگر دیجیتال

_ کمبود گوناگونی زیاد برنامه های آبیاری

تایمر آبیاری زیرو رین

3. دستگاه آبیاری دیجیتال مدل LT D01

تایمر آبیاری دیجیتال مدل LT ساخته چین، این توانایی را در اختیار شما می‌گذارد تا به کمک صفحه نمایشگر تعبیه شده بر روی آن بتوانید تنظیمات دقیق تری را انجام دهید. شما می‌توانید از 1 تا 16 برنامه متفاوت را برای این دستگاه تعیین کنید. در این دستگاه دکمه های مختلفی اضافه شده است که به کمک آنها می‌توانید ساعت حال حاضر روزانه و روز هفته را تعیین کنید. سپس برنامه مورد نظر خود را بصورت دقیق و با جزئیات کامل وارد کنید. این جزئیات که می‌تواند شامل تعیین روز آبیاری، ساعت و دقیقهآن باشند ویژگی ای است این تایمر نسبت به رقبای مکانیکی اش برتری می‌دهد.

+ برنامه ریزی دقیق

+قابلیت برنامه دهی تا 16 برنامه همزمان

+ درپوش برای جلوگیری از ورود آب به قطعات الکترونیکی

+ صفحه نمایشگر

+ استفاده از باتری

_ برنامه ریزی نه چندان آسان

_ صفحه نمایشگر کوچک

تایمر آبیاری خانگی دیجیتال

4. تایمر آبیاری دیجیتال آگرو مینی

بی شک یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید تایمر آبیاری خانگی، تایمر آبیاری دیجیتال آگرو مینی است. این تایمر که از کیفیت خوب بدنه برخوردار است دارای صفحه نمایشگر در ابعاد مناسبی نیز هست. همچنین تنظیمات دستگاه به گونه ای طراحی شده است که به شکل ساده ای برنامه مورد نظر خود را روی آن ثبت کنید. هرچند توصیه می‌شود از قرار دادن مستقیم تایمر با آب و باران خودداری کنید اما بد نیست که بدانید این دستگاه دارای گواهی IP54 است و قطعات الکترونیکی آن مقاومت خوبی نسبت به آب دارند. این تایمر با باتری کار می‌کند.

+ ساختار خوب و با کیفیت بدنه

+قیمت به صرفه نسبت به خرید

+ صفحه نمایشگر بزرگ دیجیتال

+ نمایش عمر باقی مانده باتری ها

+ نمایش زمان مانده تا آبیاری بعدی

+ تنظیمات آسان

+ استفاده از باتری

+ وجود دفترچه راهنمای فارسی

_ امکان اجرای یک برنامه

تایمر آبیاری آگرو مینی

5. دستگاه آبیاری دیجیتال مدل D03

تایمر دیجیتال D03 نیز بعنوان یکی از تایمر های شناخته شده و نام آشنا قابل توجه است. این دستگاه که با باتری کار می‌کند دارای یک صفحه نمایشگر بزرگ برای نشان دادن ساعت روز، مدت زمان مانده تا آبیاری بعدی و سایر مشخصات کاربردی است. این تایمر را می‌توانید با اندکی حوصله تنظیم کنید و برای استفاده آماده اش کنید.

+ صفحه نمایشگر بزرگ

+ کارکرد با باتری

_ کیفیت بدنه نه چندان عالی

تایمر آبیاری خانگی دیجیتال

6. تایمر آبیاری دیجیتال آمیکو تک خروجی و دو خروجی

اگر از آن دسته افرادی هستید که در خرید به دنبال بهترین ها هستند، تایمر آبیاری آمیکو می‌تواند انتخاب قابل قبولی برای شما باشد. تایمر های آمیکو ساخته شرکت ایتالیا و مشهور رین Rain هستند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. کیفیت بدنه، صفحه نمایشگر مناسب، تنظیمات آسان و غیره تنها بخشی از ویژگی های این دستگاه هستند. دستگاه تایمر آبیاری آمیکو در دو نوع تک خروجی و دو خروجی عرضه می‌شوند که برای بسته به کاری که دارید می‌توانید یکی از آنها را تهیه کنید.

+ کیفیت ساخت بسیار بالا

+ طراحی در دو مدل تک خروجی و دو خروجی

+ صفحه نمایش قابل قبول

+ تنظیمات آسان

+کارکرد با باتری

_ قیمت بالا نسبت به سایر تایمر ها

تایمر آبیاری تک خروجی

7. دستگاه آبیاری آمیکو پرو

به دنبال یک دستگاه حرفه ای برای آبیاری فضای بزرگ باغچه و ویلای خود هستید، تایمر آبیاری پرو می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. دستگاه آبیاری آمیکو پرو که ساخته شرکت ایتالیایی رین Rain هست، از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش آن را دستگاه کنترلر تشکیل می‌دهد که به کمک آن تنظیمات مربوط به شیر را انجام می‌دهید. بخش دوم هم یک شیر برقی 1 اینچ هست که با سیم به دستگاه کنترلر متصل می‌شود. از مزیت این دستگاه این است که می‌توان قسمت کنترل کننده را درون خانه و محل سرپوشیده قرار داد و قسمت شیر برقی را بیرون و در مسیر لوله نصب نمود. البته باید این دو قسمت را با سیم به هم متصل کنید که کار چندان سختی نیست.

+ کیفیت ساخت بالا

+کارکرد با باتری

+ دارای دو بخش مجزا قسمت کنترلر و شیر برقی و قابل اتصال با سیم

+ دارای خروجی 1 اینچ که برای مساحت های بزرگ دستگاه را قابل استفاده می‌کند

_ قیمت نسبتا بالا

تایمر آبیاری آمیکو پرو

8. تایمر آبیاری اوربیت

دستگاه تایمر آبیاری اوربیت که کیفیت قابل قبولی دارد نیز یکی از گزینه های پیش روی شما خواهد بود. این تایمر همانند سایر تایمر های معرفی شده در این نوشته برای کارکرد از دو عدد باتری قلمی برای راه اندازی کمک می‌گیرد. دارای ورودی و خروجی ¾ اینچ است و تنظیمات به آسانی قابل انجام است.

+ کیفیت ساخت بالا

+کارکرد با باتری

+تنظیمات آسان

_ قیمت نسبتا بالا

تایمر آبیاری اوربیت

9. تایمر آبیاری بهکو تک خروجی و دو خروجی

تایمر آبیاری بهکو نیز بعنوان یکی از دستگاه های آبیاری مشهور و قابل قبول در بین مردم شناخته می‌شود. این دستگاه تنظیمات آسانی دارد. درست مشابه دستگاه های مکانیکی دارای دو پیچ تنظیم است که به وسیله آنها می‌توان مدت زمان آبیاری و فواصل آبیاری ها را تعیین کرد. به این ترتیب پس از راه اندازی و قرار دادن باتری ها درون تایمر بهکو شما می‌توانید دستگاه تان را تنظیم کنید و تا شروع آبیاری بعدی منتظر بمانید.

+تنظیمات آسان

+ کارکرد با باتری

_ کیفیت ضعیف قطعات داخلی

_ عدم صفحه نمایشگر

_ تنوع کم انواع برنامه های آبیاری

تایمر آبیاری بهکو

10. تایمر آبیاری کلیک رین

یکی از دستگاه های تایمر که تنظیمات ساده و ابتدایی دارد، تایمر کلیک نام دارد. این دستگاه تنها با یک دکمه تنظیم می‌شود و شما می‌توانید از بین برنامه های موجود و تعریف شده بروی دستگاه یکی را انتخاب کنید. به این ترتیب با فشردن دکمه، چراغ برنامه مورد نظر شروع به چشمک زدن می‌کند و سپس شما می‌توانید آن را انتخاب کنید.

+ تنظیمات آسان

+ کیفیت خوب ساخت

_ عدم وجود نمایشگر

_ محدودیت در انتخاب برنامه ها

تایمر آبیاری کلیک

نتیجه گیری

برای تهیه و خرید بهترین تایمر آبیاری خانگی بهتر است از بین دستگاه های مشهور و نام آشنا گزینه ای را انتخاب کنید که برای شما کاربرد بیشتر دارد. در این موضوع بهتر است به سادگی تنظیمات، جنس و کیفیت ساختار بدنه و قطعات تایمر و داشتن ابعاد فضایی که قصد دارید آبیاری کنید توجه کنید. در صورتی که قصد دارید تا گلدان ها، تراس یا یک حیاط کوچک را به آبیاری هوشمند مجهز کنید می‌توانید از تایمر های تک خروجی استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید حیاط بزرگی را هوشمند سازی کنید می‌توانید از تایمر ها دو خروجی استفاده کنید و فضای مورد نظر را به دو بخش مجزا تقسیم کنید. در این نوشته تلاش کردیم تمام تایمر های نام آشنا و شناخته شده را به معرفی کنیم تا بهتر بتوانید برای خرید تایمر آبیاری تصمیم گیری کنید. در نهایت می‌توانید این تایمر ها را از همین سایت تهیه کنید و یا با تماس با شماره تلفن های داخل سایت برای مشورت در خرید اقدام کنید.