فروشگاه

مه پاش چهار وجهی سبز

از {{model.count}}
تعداد
نوع
20,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

مه پاش چهار وجهی، وظیفه ی پودر کردن و پاشش آب بصورت قطرات کوچک به اطراف را به عهده دارد. همین وسیله کوچک، که به نام مه پاش خانگی هم شناخته می شود، به دلیل کارایی بسیار زیادش توانسته طرفداران زیادی را جذب کند. از گلخانه گرفته تا رستوران، کافی شاپ و بسیاری از صنایع، از این محصول استفاده می کنند. در گلخانه ها با بالا بردن طوبت محیط و آبیاری گیاهان به رشد بهتر و محصول دهی بیشتر کمک میکند. در رستوران ها و کافی شاپ ها، هوای روز های گرم تابستان را به هوای خنک و دلچسپ تبدیل میکند. همچنین در صنایع مختلف کاربرد های متفاوتی را به نمایش میگذارد. علاوه بر این کرونا نشان داد که مه پاش، میتواند در جلوگیری از شیوع بیماری و ساخت تونل های ضد عفونی مورد استفاده قرار بگیرد.

قیمت شگفت‌انگیز

قیمت شگفت‌انگیز

مناسب تر از همه جا
کیفیت کالا

کیفیت کالا

تضمین کیفیت کالا
مشاوره و پشتیبانی تخصصی

مشاوره و پشتیبانی تخصصی

بی گدار به آب نزن!

با چه فشاری کار میکند؟ آیا به پمپ نیاز دارم؟

مه پاش پلاستیکی برای پودر کردن و پاشش آب، به فشار زیادی احتیاج ندارد. این مه پاش در فشاری بین ۱ تا ۴ بار بهترین عملکرد را از خود به نمایش می گذارد. همین باعث شده تا این نازل ها به نام مه پاش خانگی نیز شناخته شوند. چرا که فشار آب شهری بصورت متوسط بین ۱ تا ۴ بار است.

اما فراموش نکنید که هر نازلی که در مسیر لوله قرار میگیرد، به مقدار جزئی، باعث افت فشار میشود و همین موضوع سبب میشود تا شما نتوانید تعداد زیادی از این نازل ها را به کمک فشار آب شهری راه اندازی کنید. بصورت تجربی، برای نصب تعداد بیشتر از ۱۵ عدد نازل مه پاش، احتمالا به پمپ نیاز پیدا خواهید کرد. (1)

میزان آب خروجی از مه پاش چهار وجهی چقدر است؟

شاید در نگاه اول تعجب آور باشد. اما مه پاش چهار وجهی در هر ساعت بین ۲۵ تا ۳۵ لیتر بر ساعت آب را پودر و از نازل های خودش خارج‌ میکند. میزان دقیق دبی آب خروجی به مقدار فشار موجود در لوله ها بستگی دارد. هر قدر فشار موجود بیشتر باشد، میزان دبی خروجی نازل ها نیز بیشتر می شود. (2)

حفره خروجی و میزان پودر کنندگی

مه پاش خانگی دارای حفره خروجی ۰.۶ میلی متری هست. این حفره با توجه به ساختار داخلی آن میتواند آب را پودر و به ذرات ۷۰ تا ۱۰۰ میکرون تبدیل کند.

آیا این مه پاش ها سطح زیرش خودش را خیس میکند؟

اینکه مه پاش خانگی سطح زیر خودش را خیس میکند یا نه، بستگی به ارتفاع نصب شدن آن دارد. اگر مه پاش در ارتفاع کمی از سطح زمین نصب شود، میتواند سطح زیرین را خیس و مرطوب کند. این موضوع ممکن است برای رستوران یا کافی شاپ هایی که قصد نصب این نازل ها را بالای سر مشتری های خودشان دارند خوشایند نباشد. برای اینکه مه پاش مشتری ها را خیس نکند و باعث نارضایتی آنها نشود، توصیه می شود تا نازل ها در ارتفاع ۳ متری نصب شوند. اما در گلخانه ها، با توجه به اینکه این کار میتواند نیاز آبیاری گیاهان را برطرف کند نیازی نیست تا نازل مه پاش در ارتفاع بالایی قرار بگیرد.

به چه لوله ای متصل میشود؟

هر مه پاش خانگی برای اتصال به لوله، نیاز به یک پایه دارد. پایه های مه پاش کوچک هستند و به راحتی به قسمت زیرین نازل ها متصل می شوند تا شما بتوانید آنها را بر روی لوله نصب کنید. پایه ی مه پاش به صورتی طراحی شده که روی انواع مختلف لوله قابلیت نصب دارد. میتوانید از لوله ی کولری یا ۶ میلی متر، لوله ی ۱۶ میلی متر یا لوله آبیاری قطره ای و همچنین لوله پلی پروپیلن استفاده کنید.

با توجه به اینکه لوله های سایز بزرگتر، مثل 20 یا 25 میلی متر دارای ضخامت بدنه بیشتری هستند، برای نصب پایه مه پاش روی آنها باید بیشتر توجه کنید. گوشت و ضخامت لوله باید به گونه های باشد که زائده ی پایه مه پاش بتواند درون آن قرار بگیرد. در صورتی که پایه به صورت کامل درون بدنه لوله قرار نگیرد، ممکن است به وسیله فشار آب، بیرون بیفتد.

شعاع پاشش مه پاش چهار وجهی چقدر است؟

هر کدام از خروجی ها با توجه به فشار آب میتوانند شعاعی بین ۷۰ تا ۱۰۰ سانتی متر را پوشش دهند. این یعنی نازل های چهار وجهی میتوانند دایره ای به این شعاع را آبپاشی کنند.

با چه فاصله ای از یکدیگر باید نصب شوند؟

هر قدر فاصله ی بین دو نازل کمتر باشد، تراکم مه ایجاد شده توسط مه پاش بیشتر می شود. برای اینکه تشخیص دهید بهتر است نازل ها را با چه فاصله ای از یکدیگر نصب کنید باید توجه کنید که برای چه کاری میخواهید استفاده کنید. در آبیاری گلخانه، بهتر است فاصله ی نازل ها را ۷۰ سانتی متر در نظر بگیرید. این فاصله باعث می شود تا همه جا بصورت کامل تحت پوشش قرار بگیرد و پاشش یکنواختی را در سطح گلخانه داشته باشید. اما برای نصب نازل مه پاش در آلاچیق، تراس، بالکن، رستوران یا کافی شاپ بهتر است این فاصله را یشتر در نظر بگیرید. (3)

آیا به فیلتر و صافی نیاز دارم؟

همانطور که گفته شد، حفره ی خروجی نازل مه پاش، ۰.۶ میلی متر است. در نتیجه اگر آب مصرفی شما ذراتی بزرگتر از ۰.۶ میلی متر دارد، این ذرات میتوانند باعث گرفتگی حفره های مه پاش شوند. به همین جهت توصیه می شود از فیلتر استفاده کنید.

اگر نازل مه پاش دچار گرفتگی شد چه کار کنم؟

در صورتی که حفره خروجی دچار گرفتگی شد، میتوانید قسمت کلاهک را باز و تمیز کنید. برای رفع گرفتگی کلاهک نازل میتوانید از سوزن استفاده کنید تا جسمی که مانع عبور آب شده است را بیرون بیاورید.

چگونه درون لوله نصب کنم؟

نصب مه پاش روی لوله های ۶ میلی متر یا کولری راحت است. فقط کافیست پایه را در قسمت زیرین نازل قرار دهید و با فشار درون لوله رو کنید. میتوانید برای راحتی کار، مقداری لوله را حرارت دهید. توجه کنید که بیش از اندازه حرارت دادن لوله باعث از بین رفتن بافت آن می شود. پس در هنگام حرارت دادن مواظب باشید.

برای نصب مه پاش بر روی لوله های بزرگتر، ابتدا باید لوله را سوراخ کنید و سپس مه پاش و پایه را با فشار درون سوراخ قرار دهید. پایه ی مه پاش باید به درستی و به صورت کامل درون لوله قرار بگیرد تا زائده ی روی پایه مانع از نشت کردن آب به بیرون شود. فراموش نکنید که اگر سوراخ بیش از حد بزرگ باشد، باعث می شود تا آب از کناره های نازل به بیرون نشت کند. برای سوراخ کردن لوله میتوانید از پانچ مخصوص این کار کمک بگیرید.

چقدر دما را کاهش میدهد؟

وقتی آب با فشار زیاد از خروجی نازل به بیرون می پاشد، به دلیل ریز بودن ذرات آب و اختلاف فشار، به سرعت تبخیر میگردد. تبخیر شدن ذرات آب باعث می شود تا دمای هوا بین ۱.۵ تا ۶ درجه سانتی گراد کاهش یابد. این کاهش دما در مناطق خشک میتواند بیشتر هم بشود.

آیا به تایمر نیاز دارم؟

دبی خروجی از هر مه پاش چهار وجهی بین ۲۵ تا ۳۵ لیتر بر ثانیه می باشد. پس باید به مصرف آب نیز توجه کنید. برای اینکه هم مصرف آب را کمتر کنید و هم از مه پاش استفاده کنید، میتوانید از تایمر کمک بگیرید. استفاده کردن از تایمر این اجازه را به شما می دهد تا بتوانید باز بودن مه پاش ها را مدیریت کنید. برای مثال میتوانید مشخص کنید که هر ۳ دقیقه یکبار، مه پاش ها به مدت ۳۰ ثانیه باز شوند و سپس دوباره بسته شوند.

شیر ضد چکه و وزنه به چه دردی میخورند؟

در صورتی که فشار از حد مورد نیاز کمتر باشد، امکان دارد آب از نازل ها چکه کند. چکه کردن عموما هنگام باز شدن یا بسته شدن آب اتفاق می افتد. شیر ضد چکه این وظیفه را دارد تا با تنظیم فشار، قبل از ورود به نازل، جلوی این اتفاق را بگیرد.

همچنین برای صاف و عمود نگهداشته شدن نازل ها از وزنه استفاده میکنند. صاف و عمود بودن نازل ها باعث می شود تا پاشش بصورت یکنواخت و مرتب صورت بگیرد.

 

جنس بدنه
پلیمری
دبی خروجی
30 تا 35 لیتر در ساعت
اندازه حفره خروجی
0.6 میلیمتر
شعاع پاشش
70 تا 100 سانتی متر

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...