گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبا تر کردن خانه میتوانند هوا را تازه کند و برای سلامتی مفید باشند.میتوانید گیاهان آپارتمانی را در دکوراسیون خانه ، محل کار ، اتاق یا هر جایی بکار ببرید. گیاهان آپارتمانی انواع مختلفی دارند که نگهداری از بعضی از آنها ممکن است کمی مشکل باشد. همین باعث شده برخی از ما خودمان را از داشتن گیاهان آپارتمانی محروم کنیم. امروز میخواهیم 7 نمونه از گیاهان آپارتمانی جذاب که نگهداری از آنها آسان است را به شما معرفی کنیم.

1. برگ انجیری

برگ انجیری یکی از گیاهان آپارتمانی است  که میتوانید در خانه یا محل کار خود نگهداری کنید. برگ انجیری چند گونه مختلف دارد که همه آنها در گلفروشی را براحتی قابل پیدا کردن است. به همین خاطر خیلی آسان میتوانید یکی از آنها را تهیه کنید. برگ های زیبای برگ انجیری باعث شده یکی از گیاهان آپارتمانی محبوب باشد.

آب هوای مورد علاقه ی برگ انجیری ، آب هوای معتدل است . همچنین خیلی راحت میتواند با تغییر دمای هوا کنار بیاید و خود را با آن وفق دهد. به همین علت گیاهی مناسب برای افراد مبتدی است. لازم است تا این گیاه نزدیک پنجره نگهداری کنید. تا کمی نور خورشید به آن بتاید. برای آبیاری بهتر است تا در فصل گرما هر هفته یکبار آبیاری شود. توجه کنید تا خاک قبل از هر دور آبیاری خشک شود. در فصل سرما هم برای مقاومت بیشتر ، میتوانید کمتر آب بدهید. مثلا هر دو هفته یکبار.

برگ انجیری

2. پپرومیا یا قاشقی

پپرومیا یکی از گیاهان آپارتمانی است که انواع مختلفی دارد. برگهای گوشتی و ضخیم نشانه برگ قاشقی است. قاشقی گیاه بسیار مقاومی است و به نور مستقیم نیازی ندارد. اما بهتر است همیشه در سایه نباشد و بعضی وقت ها نور بیشتری به آن برسد. آبیاری زیادی هم لازم ندارد. اگر متوجه ریزش برگ های گیاه شدید باید بدانید که دمای اتاق بیش از حد مورد نیاز است.

پرومپیا

3. سانسوریا

سانسوریا یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی شمرده میشود. از طرفی چهره ی قشنگی دارد و میتواند در دکوراسیون خانه نقشی مفید ایفا کند. سانسوریا نسبت به نور خورشید بسیار مقاوم است. اگر در اتاق یا خانه تان نور مناسبی ندارید باز هم میتوانید از این گیاه لذت ببرید. همچنین یکبار آبیاری در هفته برای این گیاه کافی است . توجه کنید که خاک گلدان در فواصل بین دو آبیاری خشک شود. چراکه آبیاری بیش از حد باعث پژمرده شدن این گیاه میشود.

سانسوریا

4. دراسنا

یکی از گیاهان آپارتمانی همیشه سبز دراسنا است. آب و هوای گرم و مرطوب بهترین آب و هوای نگهداری این گیاه است.  همچنین هر چقدر رطوبت هوا بیشتر باشد گیاه تان شاداب تر است. دراسنا به تصفیه هوای خانه خیلی کمک میکند. دو تا سه بار در هفته اسپری کردن آب روی دراسنا کافیست. دراسنا نباید مقابل نور مستقیم خورشید باشد و نوری که از پشت پرده به آن میتاد نور مناسبی است.

دراسنا

5. شفلرا

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی همیشه سبز ، همین گیاه شفلرا است. یک گیاه پربرگ و جذاب که بسیار مناسب خانه و محل کار شماست. شفلرا میتواند در شرایط نور کم طاقت بیاورد و نسبت به سایه مقاوم است. اما اگر دیدید که رنگ برگ های عوض شدند بهتر است مدتی در نور بیشتری نگهداری اش کنید. شفلرا تا حدی میتواند با خشکی مبارزه کند. اما بهتر است هر هفته یکبار آنرا آبیاری کنید.

شفلرا

6. برگ عبایی

برگ عبایی شاید مقاوم ترین گیاه بین گیاهان آپارتمانی باشد. بطوریکه آنرا گیاه فولادی نام گذاری کرده اند. نور نصف و نیمه از پشت پرده برای این گیاه مناسب تر از نور کامل است. نور مستقیم خورشید باعث سوخته شدن برگ های این گیاه میشود. در زمستان هفته ای یکبار و در تابستان هفته دوبار آبیاری مناسب است. بهترین دما برای این گیاه همان دمای اتاق است. 

برگ عبایی

7. فیکوس الاستیکا

فیکوس الاستیکا یک گیاه استوایی با برگ های ضخیم و چرمی است. یکی از گیاهان آپارتمانی که با هرگونه بی توجهی کنار میاید و به رشد خودش ادامه میدهد. همین باعث شده تا گیاه آپارتمانی مورد علاقه خیلی ها باشد. مکان روشن یا نوری که از پشت پرده به اتاق میاید نور مناسبی است. اگر در نور کم و مکان تاریک باشد ممکن است بدقیافه و عبوس بشود. هوای مرطوب و خشک را میتواند تحمل کند . برای آبیاری هفته ای دوبار در تابستان و هفته ای یکبار در زمستان مناسب است. البته به مقدار کم.

فیکوس الاستیکا

ویدیو گیاهان آپارتمانی

توصیه میکنم برای اینکه با این گیاهان آپارتمانی کامل آشنا بشید این ویدیو که از سایت دیجی کالا مگ برای شما گذاشته شده را مشاهده کنید.