مقدمه مشخصات فنی نازل مه پاش

سیستم مه پاش نازلی را می‏توانید در گلخانه‏‌ها، رستوران، ویلا یا سالن‏‌های پرورش قارچ استفاده کنید. سیستم مه پاش نازلی با نازل پلاستیکی به‎ همراه اتصالات پلاستیکی یا نازل استیل یا برنج، طراحی و تولید می‎شود. با‎توجه به مشخصات فنی نازل مه پاش می‎توانید انتخاب درستی داشته و هزینه‎‌ها را کاهش دهید.

نحوه کارکرد نازل مه پاش

زمانی که آب با فشار زیاد از پمپ به‎ سمت شلنگ حرکت می‎کند آب از نازل‏‌های باریک که در حد میکرون هستند به‎ صورت ذرات بسیار ریز خارج می‎شود. درواقع عملکرد اصلی مه پاش بر عهده نازل‎ها است که با انتشار ذرات ریز آب باعث کاهش دما و خنکی محیط می‎شوند. از‎نظر فنی، نازل از نیروی جنبشی مولکول‎های آب برای شکستن قطرات استفاده و آب را به‎ صورت ذرات بسیار ریز پخش می‏کند.

جنس نازل

نازل‎‌ها می‌توانند از جنس پلاستیک، برنج، آبکاری کروم یا استیل باشند.

می‎‌توانید برای مه پاش‎‌های خانگی، از جنس پلاستیکی آن استفاده کنید. از مهم‌‎ترین مزیت نازل‌‎های پلاستیکی، قیمت پایین آن است. این نازل‌‏ها حداکثر توانایی 6 بار فشار را دارند و در هر ساعت، 9 لیتر آب را به مه تبدیل می‎کنند. از معایب این نازل‎ها می‌توان به پوسیدگی و خروج آب با فشار کم اشاره کرد.

در مراکز صنعتی، بهترین نازل‎‌ها، نازل‎‌های استیل و برنج هستند. از مشخصات فنی نازل مه پاش استیل و برنج مقاومت بالا در برابر فشار بالای آب است. نازل‎‌های سرامیکی وجود ندارند؛ اما در نازل‌‎های استیل و برنجی از روزنه‎‌های سرامیکی برای دهانه آنها استفاده می‏شود.

نازل‌‎های استیل، بهترین نوع نازل‎‌ها می‎باشند که ضد چکه بوده و دارای کیفیت عالی و عمر طولانی هستند؛ اما ازنظر قیمت نسبت به‎‌سایر نازل‎‌ها، کمی گران هستند. در مقابل زنگ‎‌زدگی کاملاً مستحکم هستند و شعاع مه پاشی آنها بسیار وسیع‎‌تر است. اگر از صافی در این نازل‎‌ها استفاده کنید از مسدود شدن نازل‎‌ها جلوگیری می‌شود.

سایز نازل

از مشخصات فنی نازل مه پاش می‌توان به اندازه خروجی نازل‎‌ها اشاره کرد. ازنظر سایزبندی، نازل‎‌ها به چند دسته تقسیم می‌‎شوند. هرچه سایز نازل‏‌ها ریزتر باشد آب پودری‏‌تر خارج شده و سطوح کمتر خیس می‎شوند. البته باید توجه داشته باشید هرچه سایز نازل‏‌ها کوچک‏تر باشد احتمال گرفتگی آنها نیز بیشتر خواهد بود. برای رفع این مشکل باید از فیلتر استفاده کنید. البته با سرویس‌‏های دوره‎‌ای نیز می‌توانید از انسداد نازل‏‌ها جلوگیری و طول عمر آنها را افزایش دهید. شما می‌‎توانید این نازل‎‌ها را در کافی‎‌شاپ، رستوران و گلخانه استفاده کنید.

قیمت نازل

نازل‎‌ها با توجه به جنس و سایزی که دارند از‎نظر قیمت متفاوت هستند. شما می‎‌توانید با در نظر گرفتن قدرت و توان مالی خود، یکی از بهترین انواع نازل‎‌ها را خریداری کنید.

نتیجه گیری مشخصات فنی نازل مه پاش

نازل‏‌هایی که دارای منافذ ریزتری هستند از اتلاف انرژی جلوگیری می‏کنند. نازل‎‌ها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا در مقابل آفتاب و فشار بالای آب، مقاوم باشند. به‌‎هنگام خرید نازل‏‌ها به مشخصات فنی نازل مه پاش دقت بیشتری داشته باشید تا یک محصول باکیفیت و استاندارد خریداری کنید.